Příjezd a den druhý

Opět po roce nám začal tábor. Letos jsme byli nuceni změnit chatu, ale podařilo se nám zůstat na Rejvíze. Chata Josefa Odložila (Férovka) je pro nás zkouškou, jestli jsme schopni znovu vybudovat tábor alespoň tak dobrý, jaký jsme roky měli na chatě U Tetřívka. Je to sice boj, ale víme, do čeho jdeme a víme, že tady máme Vaše zlatíčka.

Včerejší příjezd byl pohodový. Ukázalo se, že odjezd ze dvou vhodně zvolených míst byl dobrý nápad i podle Vašich reakcí. Jak jsem již zmínil u autobusu, cesta zpět bude možná s drobnou změnou a to, že v Hlučíně se bude vystupovat pravděpodobně na jiném místě. Vše se však včas dozvíte.

Rozdělení do stanů a pokojů proběhlo hladce a věříme, že i děti jsou spokojené.

Dnes v noci nebylo sice až tak zima, ale foukal nepříjemný vítr. Naštěstí prakticky nepršelo. Na dnešním nástupu jsme se dětí ptali komu bylo zima a dobrou zprávou je, že nikomu.

Hry jsme žádné včera ještě nestihli, ale na procházku jsme si už vyšli. Děti jsme na prvním nástupu poučili co smí a nesmí dělat, za kým mají jít v případě jakýchkoliv problémů a vše jsme jim tady ukázali. Podařilo se nám v Ostravě nechat kabely od aparatury, proto jsme večer místo diskotéky promítali film. Po mnoha letech jsme zavedli noční hlídky a ve zkoušce první „dobrovolníci“ jednoznačně obstáli – Oskar, Víťa a Danek.

Dnešní program máme přizpůsobený počasí, takže plánujeme být v budově, alespoň dopoledne. Odpoledne sice chceme jít „stopovačku“, ale uvidíme, jestli nebude pršet.

Fotek ze včerejšího dne moc nemáme, ale určitě se polepšíme a zítra vše rádi zveřejníme. V knize návštěv můžete dětem nechat vzkaz, které budeme jednou za dva dny tisknout a vyvěšovat na táborovou nástěnku.

Důležitá telefonní čísla:

 • Radomír Orkáč (hlavní vedoucí) – 604715917
 • Tomáš Skřont (doktor) – 603100240
 • Linda Foltýnová – 733651644
 • Lukáš Mlýnek – 604137912

Adresa tábora:

 • Férovka – horská chata Josefa Odložila
  Rejvíz 58, 79376 Zlaté Hory

1 Response

 1. X napsal:

  Držíme palce, ať se v nové chatě a jejím bezprostředním okolí VŠICHNI dobře „zabydlíte“ 🤗!!!
  Jakšíkovi