Kdo jsme

Sdružení (dnes spolek) TORALI z.s. oficiálně vzniklo 24.3. 2011, kdy nám byla schválena registrace na Ministerstvu vnitra. Všichni členové spolku jsou si vzájemně rodinou (v mnoha případech doslova), takže po neformální stránce existujeme mnohem déle! Vše začalo pravděpodobně okolo roku 1983, kdy se skupina zaměstnanců Českých radiokomunikací rozhodla, že udělá pro své děti tábor – na Rejvíze, Chata Orlí Vrch (někdejší telekomunikační vysílač). Tehdy určitě netušili, že zaběhnutá tradice „trávit prvních 14 dní na Rejvíze…“ vydrží tři dekády let. Pravdou je, že jeden rok byl tábor mimo Rejvíz, ale jedna chyba za třicet let je povolena. Vše dobré i zlé měl vždy na svědomí Ing. Petr Poledník (pan Fusatý, přezdívka), který celou organizaci (tábor) vedl přes 25 let. Právě díky jeho táborům jsme se všichni poznali a stali se vzájemně nejlepšími kamarády.

Jak napsal kdysi rejvízský farář Jeroným Pavlík – „Kdo jednou na Rejvíz přišel, rád přichází častěji. Kdo přichází často, nejraději by zůstal …“

TORALI vzniklo z počátečních písmen jmen našich členů – TOmáš RAdek LInda. Není tím ale vyzvednuta důležitost dotyčných členů. My jsme si rovni! A o tom to je!