PDT 2015 – den první

Dobré ráno!

Přehoupli jsme se přes polovinu tábora a s touto změnou přišla i změna počasí. Dnes máme Rejvízskou mlhu. Doufejme, že to není zdejší tradiční mlha, protože ta trvá tři dny a tři noci.

Včera jsme stihli hodně. Po krátké rozcvičce jsme vyrazili směr Mecháče, na kterých jsme nemuseli platit vstupné, protože tam nebyl pokladní. Kikina (velmi vtipné dítko) poznamenala svou první vtipnou hlášku dne – Radku, vstupné na Mecháče je zakomponováno do ceny za tábor, že? Takže za nás děti navrhuji, abys všem ty ušetřené peníze rozdal!

Jelikož většina děti už nespí (6:50) a má hlava je děravá, šel jsem se zeptat, co jsme dělali ještě včera před obědem. Tak jsme prý hráli vory (přebíhací hra). Po obědě jsem zaslechl druhou pěknou hlášku dne. Dvě malé holky se bavily a ta jedna říká druhé – Ten Radys nevaří špatně, že? Vzhledem k tomu, že já jsem připravoval zatím jediné jídlo – rohlíky s jogurtem, tak to byla velmi milá pochvala, kterou všichni v kuchyni museli zbytek dne ode mě poslouchat;-)

V odpoledním klidu jsme uspořádali fotbalový turnaj, kterého se účastnily i některé holky. Hrály vylosované dvojičky, které si měli zvolit nějaký název. Měli jsme družstva jako Arsenal, Bayern, Baník, ale i Slavoj Houslice, který to nakonec vyhrál. Je potřeba ocenit skvělý výkon všech zúčastněných a především holek.

Po odpoledním klidu jsme šli hrát pálkovanou a několik dalších „rychlých“ her. Do večeře jsme byli v tělocvičně a dloubali do dýní. Koběr stihl v odpoledním klidu iniciativně připravit bingo z jeho flexibilního* programu, a tak jsme do celotáborové hry zařadili i tuto pasivní hru.

Večer byl ve znamení dobývání pevnosti Boyard. Letos jsme zařadili i několik nových úkolů, ale pochopitelně nechyběl ani můj tradiční podvodný koutek. Když jsem ukazoval trik se sklenicemi vedoucím Elišce a Monči, nevěřily svým očím, ale třeba u Koběra se mi podfuk nepodvedl – hned ho odhalil. U dětí pod 10 let jsem ve hře pak trik neprováděl, ale u těch starších jsem si ho neodpustil. Čekalo mě však (ne)milé překvapení, protože i přes moje velmi dobré schopnosti „podvádět“, některé děti na trik neskočily!

U jedné z disciplín v pevnosti se opět projevilo kreativní myšlení již zmiňované Kikiny. Při ukládání sirek do krabičky se zeptala vedoucí Monika na to, jestli si myslí, že by tu krabičku dokázala i zavřít. Kikina vtipně prohlásila – no já myslím, že když jsem ze tvého družstva, tak určitě ano;-)

Já jdu budit spící vedoucí a již vzbuzené děti.

* Flexibilní seznam je termín, který se u nás vedoucích poměrně dobře ujal, ale vysvětlení si necháme když tak na jindy.

Fotky ze včerejšího dne jsou na Flickru:

1 Response

  1. Šárka napsal:

    Z Kikiny nám roste buď diplomat nebo ministr financí 🙂