LDT 2020: Závěrečný report

Neumím být stručný, odpusťte mi to;-) Podstatná v tomto textu je snad jen informace, že už teď chystáme podzimní tábor….

Právě končí náš desátý letní tábor… je až neuvěřitelné, že náš spolek TORALI oslaví 24.3. 2021 deset let od svého vzniku. Už dva až tři roky si říkám, že se má skončit v nejlepším, a že 10 let by mohla být pěkná tečka či příležitost, jak to všechno někomu předat. Od jisté chvíle se každý z nás dostane do fáze, kdy už nemá takový drive a je už jen horší. Tak nějak cítím, že se ta chvíle blíží…, uvidíme…

Pokaždé, když hodnotím končící tábor si vzpomenu na slova Jaromíra Nohavici: „Máte-li pocit, že jste vysoko, je to vždy proto, že stojíte na ramenou těch, kteří tu byli před námi.“. Vždy proto myslím na Petra Poledníka, který táhl tábory někdy od roku 1983 až do konce roku 2010. Od té doby minimálně já stojím na jeho pomyslných ramenou a vím, že bychom to bez něj tak daleko nedotáhli. Petr není samozřejmě jediný, kdo stál tehdy za tak úspěšnými „našimi“ tábory… ale nechci až tolik vzpomínat a proto děkuji všem;-)

Hodnocení končícího tábora

Letošní tábor byl podle mě povedený. Letos bylo sice poněkud víc výzev (někdo to nazývá problémy, já to označuji za výzvy), ale úspěšně jsme se se vším poprali. Opravdu srdečně děkuji, že jste nedali dětem mobily, respektive jste dohlídli na to, že si je samy nevzaly. Máte můj upřímný obdiv a věřte, že to bylo znát v pozitivním slova smyslu.

Počasí nám přálo! Musím říct, že kromě jednoho silného teplotního výkyvu bylo skvělé… . V noci zde teplota neklesla pod 8 stupňů, což je pohoda jazz;-)

Nakonec po čtyřech letech přijela i hygiena, ale den před odjezdem se jedná o naprosto zbytečnou námatkovou kontrolu, která nemůže již nic vyřešit. Vím, že za to paní z hygieny nemůže, ale klidně by stačilo říct „přijdeme“ k Vám v druhé půlce tábora. V našem případě není hygiena strašákem, ale jen nutným zlem, kvůli kterého nechodím mimo areál, abych byl u kontroly přítomen.

Program, který měla na starost princezna Aňule Liparová (podle mě to brzo jednoho krásného dne po mně převezme, je to skvělý člověk) nám klapal na jedničku a stihli jsme vše klíčové… výlety, stezka odvahy, táborák, milión her, diskotéky i odpočinek. I v kuchyni jsme byli jedničky, samozřejmě díky Jituli Koláčové, která měnila práci a musela si několik dnů nadpracovat. Doktora Tomáše Skřonta (náš Šaman) děti letos moc neprověřily, ale on jim to určitě odpustí, byl na ně i tak dobře připraven.

Naprosto zodpovědně mohu prohlásit, že náš TORALI tým je jeden výborně fungující stroj. Někteří praktikanti už dosahují „kvalit“ vedoucích a začínají šlapat na „paty“ už i  „skvělým“ vedoucím. Samozřejmě byla spousta situací, kvůli kterých jsem byl na všechny jako „pes“, ale nikdo mi to nevyčítá;-) Nemyslete si, že to je proto, že by si to nedovolili, oni vedoucí si mě umí taky pěkně srovnat a „rovnají“ mě neustále;-) Přestože „kdo neochutnal, ten neocení“ vím, že cítíte, jak nás to „interně“ baví. Snad každý, kdo mě zná, se mě ještě v květnu ptal, co budu dělat, když tábor nebude. Já jsem na to odpovídal vždy stejně… tábor bude, věděl jsem to;-) Co na to odpovědět, když jsem od 93. roku nevynechal jediný táborový den v prvních 14 dnech prázdnin a udělám vše pro to, abych sérii těch stovek dnů nepřerušil;-)

Nechci děkovat jmenovitě, protože každé pomoci si cením. Třeba dnes jsem na Twitter napsal, jestli si někdo nemůže přijet pro děti, abych uvolnil místo v autobuse a za 5 minut bylo vyřešeno. Jste skvělí rodičové a my cítíme Vaši podporu.

Zkusím to sfouknout takto: Moc děkuji všem vedoucím, praktikantům, kamarádům, našim rodinám, táborovým dětem i jejich rodičům, známým i kamarádům!

PS: Jak dopadla celotáborová hra napíšeme na Twitteru….

Informace před návratem do Ostravy

Snad vše jsem již zveřejnil v dnešním článku LDT 2020: Informace před návratem do Ostravy. Pro jistotu ještě dodám, ostatně jako každý rok, že děti se Vám domů vrátí unavené, špinavé a některé se dokonce hned nebudou chtít dělit ani o zážitky. Až je umyjete, až se pořádně vyspí, tak věřím, že Vám řeknou, že je to tady bavilo a dost možná Vás budou i prosit, že by chtěly jet i příště. Doufám v to… Zpětná vazba je vítána, klidně veřejně ve vzkazech.

Podzimní tábor

Podzimní tábor bude v termínu podzimních prázdnin 27.10. – 1.11. 2020. Online přihlašování budeme spouštět v neděli 6.9. 2020. Podrobnosti včas zveřejním a pošlu formou SMS.

Co dále…

Na táborech návštěvy nepřijímáme, ale jinde jsme s Vámi rádi a rádi Vás uvidíme i na našich akcích.

Už teď se chystáme na Neckyádu, se kterou tak trošku i pomáháme dobrovolným hasičům z Hrabové. Koná se v Hrabové na řece Ostravici dne 1.8. 2020. Jste srdečně zvání a to i jako soutěžící…, my přihlásíme alespoň dvě plavidla. Na konci prázdnin pořádáme, jak jinak než v Hrabové, další ročník soutěže ve vaření gulášeGulášfest 2020, budeme rádi, když nás přijdete podpořit;-)

V září nebo začátkem října uspořádáme v Hrabové s komisí pro děti a mládež stezku odvahy, kde uvítáme i pomoc starších našich táborových dětí. O tom napíšu na našem facebooku.

Za táborový kolektiv Radomír Orkáč (Radys).

 

 

 

4 Responses

 1. Antošovi napsal:

  Jestli tady má někdo děkovat tak potom my rodiče za naše unavené, špinavé a hlavně SPOKOJENÉ děti.
  Děkujeme děkujeme děkujeme
  Antošovi

 2. Poděkování napsal:

  Děkuji za úžasné 4 roky, kdy moje děti mají možnost být na Vašem táboře a pod vedením tak úžasné party lidí!!!
  Skotnicová

 3. Poděkování napsal:

  Také moc děkujeme. Naše dítě jezdí už 8. rok, léto i podzim. A to je myslím ta nejlepší vizitka. Velký dík a velký obdiv všem, kdo tábor zajišťují. Hoffmannovi

 4. Poděkování napsal:

  Moc děkuji a klobouk dolů před celým týmem, který se postaral o naše děti a zajistil jim naprosto úžasný program. Oba se vrátili nadšeni a zrovna mi předvádí hru „šátek“ 😉 Díky, Lenka Śmigová