LDT 2018 – tábor se přesune zpět na Tetřívek

Definitivně jsme se včera v podvečer rozhodli, že následující podzimní a příští letní tábor přesuneme na Tetřívek, kde jsme byli prvních pět let od založení spolku TORALI.

Ohlas Vás rodičů na informaci, že opět po dvou letech řešíme další existenci tábora, byl obrovský. Máme ve Vás podporu, které si nesmírně vážíme. Když už jsem to vzdával a naděje se limitně blížila beznaději, vše se lusknutím prstu změnilo – dostali jsme šanci se vrátit na Tetřívek s podmínkou, že si nás majitel chce letos na podzim „prověřit“.

Chata Férovka (současné místo) je pro nás z mnoha hledisek nevhodná. Majitelé se oprávněně bojí o svůj majetek a jsou stále napružení. Chata Férovka nám poskytla zázemí, když se prodávala chata U Tetřívka. Šanci jsme zde dostali a my jsme za to upřímně a srdečně vděční. Loni i letos nám to tady však hodně drhlo a když jsem obdržel před táborem informaci, že majitelé chtějí s námi řešit finanční stránku, bylo mi jasné, že to tady dále nepůjde – finančně to neutáhneme a chata Férovka je pro nás velký, drahý a nevhodný luxus.

Novou nabídku od Férovky jsme dostali včera dopoledne (čtvrtek), ale další letní tábor by nás vyšel o 80 tisíc dráž. Navíc nám provozní Věrka řekla, že na podzimní tábor může jet maximálně 50 osob (včetně vedoucích), přestože loni nás tady bylo myslím 60 osob.

Okamžitě po (nové finanční) nabídce od Férovky jsme se rozhodli, že musíme za každou cenu domluvit Tetřívek. I tam byl nejprve problém s kapacitou, protože nový majitel tolik lidí (60 osob v budově) ubytovat nechtěl, ale chata je pro nás jako taková naprosto ideální a ve výsledku i levnější (vaříme si tam sami). Ano, můžeme snížit stavy, ale já neumím říct polovině vedoucím, že nemohou jet. Ani Vám neumím říct, že Vaše dítě již musíme odmítnout, protože je kapacita naplněna. Prostě to neumím a nechci…

Konec dobrý, všechno dobré…

Majitel chaty U Tetřívka nám dal zelenou s podmínkou, že musíme na podzimním táboře ukázat, že to tam zvládneme – vařit, uklízet, vytírat a především nic neničit. Je tam ještě jedno ale, které musíte vyřešit vy rodiče – omluvit děti z jednoho dne ve škole (protáhnout jim prázdniny). Podzimní prázdniny vycházejí na pondělí a úterý, ale my můžeme na chatu přijet až v neděli, takže tábor protáhneme do středy.

Jdete s námi do toho?

Podzimní tábor bude v termínu 28.-31.10. s tím, že 31.10. musí rodiče omluvit děti ve škole.

6 Responses

 1. Robert Kolek napsal:

  My do toho jdeme určitě, jenom nevím jestli bude Tom akceptovat jeden den mimo školu navíc. (Teď to po sobě čtu a divím se že sem takovou blbost mohl vůbec napsat 🙂 ).

 2. Hana Podešvová napsal:

  Super, já myslím, že s omluvením dětí na 31.10. nebude problém 🙂 🙂 🙂

 3. Světlana Antošová napsal:

  Perfektní není problém

 4. Zuzana Skotnicová napsal:

  Hezký večer přeji,

  také do toho jdeme.

 5. Zuzana Skotnicová napsal:

  tedy hezký den přeji 🙂

 6. G.Jakšíková napsal:

  Super zpráva …!!! Chci poděkovat, že jste to nevzdal a tábor má reálnou šanci pokračovat. Věřím, že zátěžovým testem na podzim projdete :-). Přeji poklidný závěr táborového pobytu :-).