LDT 2018 – den jedenáctý

Včera večer jsme se dozvěděli, že na chalupě U Tetřívka nás v takovém počtu nechtějí. Zítra (ve čtvrtek) budu jednat s majitelem Férovky, kde byl tábor loni i letos a budeme se bavit o další spolupráci. Již před táborem avizoval, že se musí udělat ekonomický rozbor, takže čekám, že se nedomluvíme ani zde na Férovce.

Nebudu zastírat, že jsme z toho všichni neskutečně rozladění, protože se opakuje situace, která nastala před dvěma roky – tehdy jsme nevěděli, co bude a to bohužel nevíme ani nyní.

Václav Havel řekl:

Naděje není naivní přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že něco má smysl bez ohledu na to, jak to dopadne.

Mě však už opravdu nebaví řešit tyhle “záležitosti”… mám sto chutí všeho nechat teď a věnovat se rodině, práci, stavbě baráku a sobě. Ano, říkám to každý rok a každý to bere jako nevinné “vyhrožování”, dělal to tak každý rok i Petr Poledník (hlavní vedoucí na táborech před rokem 2011). S vedoucíma se sice ještě pokusíme bojovat, protože jsme nikdy nic nevzdali, ale jsem opravdu přesvědčen, že to je prostě konec táborů… na Rejvíze už prakticky jiná chata pro nás není vhodná.

Napadají mě od včerejška slova, která kdysi řekl Zátopek:

A že po mně zase přijde někdo lepší, to je jasné. Víte, je to zajímavé, připadá mi to jako taková štafeta. Jsem ji převzal od těch, kteří běhali přede mnou a já ji zase předám tomu, který přijde po mně.

Nechci být pesimistický, přestože jsem, tak se alespoň pokusím přepnout pro dopsání denního reportu. Co píšu výše nemá žádný vliv na děti, těm jsme to ani neříkali a ani nedopustíme, aby to nějak ovlivnilo konec tábora, myslím si, že opět zdařilého.

Včerejší den byl jinak i přes déšť v pohodě. Dnes to dle předpovědi však vypadá pohodověji;-) Veliši včera zpět z Mecháčů sice suchou nohou nedošli, ale i tak moc mokří nebyli… vše sušíme a zbytek dne jsme trávili v budově a jídelním přístřešku. Hráli jsme bingo, bang, město jméno-zvíře-věc, “výměny” a mraky dalších her. Tím, že jsme vše od začátku tábora hráli prakticky jen venku, máme v zásobě hodně her pro budovu – klasický mokrý program.

V průběhu dne nahraji na Flickr fotky z předchozích dvou dní…

Za táborové vedoucí, Radys

3 Responses

 1. Světlana Antošová napsal:

  Dobrý den
  naše děti byly z Vašeho vedení tábora vždy nadšené a spokojené.Včera jsme dostali dopis kde Ondra píše, že je to SUPER a moc si to užívá.
  Pro nás jako rodiče je tohle nejdůležitější a proto jsme ochotní akceptovat přiměřené navýšení a myslíme si, že nebudeme sami.
  Byla by škoda, něco co skvěle funguje ukončit.
  Držte se a užijte si zbytek tábora, máte naši plnou podporu.
  Spokojení rodiče Antošovi

 2. Marcela Haladejová napsal:

  Dobrý den,
  přidáváme se k názoru rodičů Antošových.
  Od Honzíka včera přišel koresponďák (jsme rádi aspoň za ten jeden, neboť nemá na více řádků čas :-)), ve kterém také píše, že to “SUPR” a že už zase musí běžet.
  Jinak klobouk dolů před Vámi a všemi vedoucími a celým týmem! Pějeme chválu na Váš tábor všudy kudy chodíme.
  Moc Vám držíme palce a jsme rádi, že jsme Vás našli…
  Za spokojeného Honzu spokojení Haladejovi.

 3. Markéta Ogeerová napsal:

  Dobrý den,
  i já se přidávám k názoru p. Antošové a Haladejové. Tábor je zkrátka super, děti si ho chválí, jsou spokojení…co si víc přát! A proto si myslím, že finanční navýšení není taková katastrofa, kterou bychom nezvládli.
  Přeji Vám pozitivní náladu a hodně sil na další léta…snad… budeme doufat.
  Děkuji všem těm úžasně talentovaným organizátorům tábora, kteří si našli čas, aby uskutečnili dva týdny zábavy pro naše děti.
  Krom své dcery jsem se na “Vašem” táboru stala docela závislá. 🙂
  Markéta Ogeerová