LDT 2017 – Den třináctý

Zdravíme bledé tváře.

Noc byla strašná…, foukal silný vítr a pršelo. Děti ve stanech i chajdě zůstali, protože jsme situaci vyhodnotili jako akceptovatelnou, ale přesto Koběr, Arny a Doktor až do pozdního rána hlídkovali a chodili stav kontrolovat.

Teď v 10 hodin se situace rapidně zlepšila a svítí už i místy sluníčko. Dokonce i vítr je na ústupu. Dnešek ještě bude v pohodě…, sice chladněji, ale do večera bez deště. Přesto jsme teď dopoledne v tělocvičně.

Včera jsme se s vedením Férovky domluvili, že zde uspořádáme i podzimní tábor, který bude v termínu 25.-29.10.2017 (podzimní prázdniny).

Tábor je pro nás vším a dá se říct, že se snažíme jen dětem vracet to, co jsme tady měli možnost zažít my. Určitě to z naší „práce“ a přístupu máte možnost vidět. Jediné, co se nám řeší opravdu špatně, jsou finance… . Museli jsme zvýšit cenu za letní tábor a nyní musíme zvýšit cenu i za podzimní tábor (z 1800,- na 2000,-). Věříme, že každý chápe, že to je opodstatněné…

Jen pro vysvětlení, nejenže vedoucí nedostávají žádnou finanční či jinou odměnu. Musí si vzít v práci volno a ještě jsme se museli skládat po 15 stovkách, abychom tábor finančně ustáli. To nemluvě o „cestovném“ a potvrzení od lékaře, které vyjde na cca 300 Kč.

Na Férovce je to pro nás sice drahé, ale jinde na Rejvíze již v podstatě být nemůžeme, není tu žádná jiná vyhovující chata, lepší zázemí…

Kdo jednou na Rejvíz přišel, rád přichází častěji, kdo přichází častěji nejraději by tu zůstal.
(J. Pavlík, první rejvízský kněz, 1929)

Včerejší duha

Kapacita podzimního tábora bude 43 dětí, takže o 10 méně, než je letní tábor. Rozhodl jsem se, že předběžné přihlašování spustíme již v sobotu/neděli. To abyste měli možnost si to probrat s dětmi a nedávali jste pouze na to, jak tábor vypadá od počítače…

Zpět do současnosti… fotky z předchozích dvou dnů:

2017_ldt_11-12

LDT 2017 – hra – bang! #2

LDT 2017 – VLOG #2

LDT 2017 – Happy birthday u táboráku

LDT 2017 – táborák s kytarou

LDT 2017 – vodní dopoledne #1

LDT 2017 – vodní dopoledne #2

LDT 2017 – vajíčka pod čepicí

LDT 2017 – domino kostky

LDT 2017 – vajíčka pod čepicí #2

LDT 2017 – vodní dopoledne #3

LDT 2017 – vláček přátelství

LDT 2017 – hra – překřikovaná

LDT 2017 – hra – překřikovaná #2

5 Responses

 1. celý tým TORALI napsal:

  Sice ještě nemám osobní reakce od dcerky z jejího prvního tábora v životě, ale podle videí a fotek mám z Vás dobrý pocit, děti vypadají velmi spokojeně a chata je nádherná, takže za mě pro tento tábor jednička s hvězdičkou, jste všichni úžasní! DĚKUJEME! Spokojení rodiče od D.B.

 2. Radomír Orkáč napsal:

  My problém s navýšením ceny nemáme, vím, že to děláte s radostí a nadšením. Děkujeme za vaší práci. Spokojení rodiče Julči.

 3. radys napsal:

  Děkujeme za podporu.

 4. Světlana Antošová napsal:

  Naše děti chtěly jezdit jen s Vámi….když se Ondra vrátí je to pokaždé stejné: Jak ses měl – dobře, Líbilo se Ti tam – jo, Pojedeš příští rok – jo, Co jste dělali – hráli hry.
  Nic víc z něj prostě nedostaneme. Loni jsme trávili dovolenou v Jeseníku a rozhodli se, že navštívíme Rejvíz. Když jsme tam ráno v devět přijeli Ondra otevřel pusu a začal……,,hubu“ nezavřel až do desíti do večera kdy jsme odjížděli. Děti nás vzaly na Mechové jezírka, chatu u Tetřívka, na Eko farmu Orlí vrch, Kofolu a Kobrštejn…..Ondra mlel a mlel bylo to strašné, nikoho nepustil ke slovu…..když jsme odjížděli tak po pár kilometrech říkám manželovi: ,,Slyšíš to ticho?“ a ze zadního sedadla se ozvalo: ,,Já nespím!“
  Takže víme, že je mu tam fajn a to je pro nás nejdůležitější.

 5. radys napsal:

  Je to přesně tak, jak píšete… . Rodiče, kteří ví, že jsou děti na táboře spokojené, tak se dětí neptají, jak se měly. Je to stejné, jako se ptát dítěte každý den, jak bylo ve škole.

  Vždy to chce čas, než se dítě rozmluví;-)

  Moc díky za krásný vzkaz.