LDT 2016 – den pátý

Letí to, že?

Dnes se budou muset někteří tatínci více věnovat maminkám, protože leckteré si budou chtít mezi 15.-20. hodinou, díky vypnutému mobilu, povídat. Nebojte tatínci, nenechám vás v tom, protože i dnes budeme dávat na twitter spoustu fotek a maminky zabavíme. Maminky, vy v tom také nejste samy, prozatím je vás přihlášených 22 a určitě to není číslo konečné.

Dneska budou děti trávit většinu dne mimo tábor. Veliši jdou dnes hrát hry do lesa a jelikož by se tam mališi, dle slov vedoucích, již nevešli:), jdou na borůvky na Hornické skály. Pokud se nám podaří zajistit párky, bude dnes táborák.

Snídaně: Šáteček, kakao [7]
Svačina: ovoce (broskve)
Polévka: Jarní [1,3,6,8,9,13]
Hlavní chod: Špagety, točený, kečup, sýr [1,3,6,7]
Svačina: Vepřová pomazánka, chléb, čerstvý okurek [1,3,6,7]
Večeře: Smažený kuřecí řízek, br.kaše, kys.okurek [1,3,6,7]

Dnes se mi podařilo promíchat fotografie z twitteru s fotografiemi z kompaktu, tak snad to nebude vadit;-)

Fotografie na Flickru z kompaktu a z ostatních fotoaparátů:

Včerejší tisk vzkazů byl pro mě překvapením. Vzkazy se málem nevešly ani na 11 stránek velikosti A4, ale tak to má být, protože si jsme vědomi, že jsme zakázali mobily a vy dětem chcete psát často. Ještě jsem nepoděkoval za přáníčka k svátku, proto dodatečně – děkuji!

Potěšil mě i jeden vzkaz, který nebyl určen mně, ale Peťuli Novákové. Napsala ho Kikina, která nemohla jet na tábor ani jako dítě a bohužel ani jako vedoucí. Chata je doslova napěchovaná dětmi i vedoucími, je nás prostě hodně. Abychom mohli vzít i děti, které byly „navíc“, museli jsme přesunout Lindu s malým Honzíkem do stanu. Dokonce jsme po konzultaci s hygienou chtěli přesunout izolační místnost do jiné chaty, kde spí kuchařka, ale ani nikde jinde v bezprostředním okolí, již nebylo místo. Od Lindy známý chtěl věnovat táboru 10 000 korun, pokud vezmeme jeho dceru jako vedoucí, nevzali jsme. Nepsaným pravidlem totiž navíc je, že vedoucím se může stát ten, kdo na tábor s námi jezdil několik nemálo let, což právě Kikina splňovala. Bohužel ani ona nemohla jet a to ani do kuchyně. Kikino, je mi to líto a omlouváme se za to. Vše nasvědčuje tomu, že příště by to mohlo vyjít.

Co tedy Kikina napsala? Vzkaz/šifru, kterou jsem však neměl problém rozluštit.

Petřička PUPÍČEK Nováková 4. 7. 2016 at 20.05:
Ahoj Pupčo, tak jak to tam válíš? 😀 Už jsi sbalila nějakého kořena nebo čekáš na trpajzlíka v lese? Co jídlo, chutná? Kolik kilčo nahoře? My to viděli!!!! Ten bufík tam je pro děti a ne pro tebe!! Každou chvíli u něj stojíš, tak dávej pozor, aby ti nedošly prachy. POZOR!!! Doufáme, že nebrzdíš tým, a že nebudou kvůli tobě poslední. Tak se sakra snaž, ať jste první. MY VÍME VŠECHNO!!! A co večerka doufáme, že neponocuješ. Pamatuj!!! Po deváté hodině vždy: vyčůrat, pomodlit a spát!!! No a doufej, že se Worel nedozví o té kalkulačce co máš s sebou. Myslíme, že by nebyl moc rád. Vopovaž se tam udělat nějakou kravinu!!! Co kalhotky, máš jich dost? Nepotřebuješ poslat nové a čisté? My už jdeme pomalu spát a ty bys už měla začít s tím modlením. A nezapomeň si zajít na záchod, ať nechodíš po večerce. Zdraví tě tvoje best of kamojdy Tlačenka a Paprikáš :-*

Kikino, více takových zpráv! 😉 Jen Worel a kalkulačka není úplně dobrá šifra a Petra bude asi dřepovat!

Ještě si dovolím dvě reakce, Standovi Ulmanovi, který napsal: „Doufám, že jste se moc nebály na stezce odvahy…“. Alenka byla příkladně statečná, protože když jsem ji na stezku vypouštěl, moc se těšila a jako jediná z mého auta šla dobrovolně a dokonce s nadšením. „Ten bobrik mlceni pro zeny je vyborny napad, jen bych ho jeste zprisnil a prodlouzil!;-)“. Původně to mělo být 10 hodin, ale nakonec jsem polevil;-) Stando, doufám, že Tě Mirka za to donutí k vaření krupice!

Obecně jsem zvědav, jestli se tatínci pochlapí a zapojí se jich do úkolu (vaření krupice) více, než dnes maminek. Chlapi jsou přeci šikovnější, nebo ne? (vtip) Tímto veřejně k vaření vyzývám: Standa Ulman, Petr Novák, Richard Mikula, Jiří Starý, Tomáš Straub, Gabriel Straub, Martin Švidernoch! Počkejte však na upřesňující pokyny. Vás ostatní tatínky prosím, abyste v onom úkolu byli akčnější, než vaše manželky/partnerky. Tiše však uznávám, že se maminek k úkolu přihlásilo hodně. Chlapi, máte tedy dnes jedinečnou šanci si jít mezi 15.-20. hod. koupit krupici, protože v ten čas budou některé maminky nervózní.

Have a nice day!

3 Responses

 1. Mirka Paprskářová napsal:

  Radku… 😀 😀
  Jsem ráda, že si ten úkol s maminkami užíváte! :-p
  Ale my to zvládneme!!!! No jsem zvědavá na tatínky s krupicí. Snad přidají i fotky s výsledkem. 😉
  No nic. Jdu. Zjistit, jak se mi vypíná telefon… ;.-) 😀
  Mějte hezký den.
  Mirka

 2. HONZA GRAPA,KARIN DROZDOVA napsal:

  AHOJ HONZIKU A KARINKO VIDÍM ŽE SE MÁTE DOBŘE A JSTE SPOKOJENÍ,TAK TO MA BYT.NA FOTKACH SE USMÍVATE TAK JSTE ASI SPOKOJENÍ.MĚJ TE SE HEZKY A MOC SI TO UŽÍJTE.PA BABIČKA DAŠA A DĚDA PŘEMEK MOC PUSÍNEK POSÍLÁME

 3. HONZA GRAPA,KARIN DROZDOVA napsal:

  AHOJ HONZÍKU A KARINKO DNESKA JSME PŘIVEZLY LAURINKU A TEREZKU KNAM NA KLOKOCUVEK.HNED PRVNNÍ DEN NAM PRŠÍ ALE MY VĚŘÍME ŽE TO DLOUHO NEPOTRVÁ.A CO VY ,SNAD MATE LEPŠÍ POČASÍ A UŽÍVATE SI TO .ZA DVA DNY VAM TO KONČÍ.TAK BUDTE HODNÍ A PŘIJEDTE CELÍ A ZDRAVÍ.VŠICHNI VAS ZDRAVÍME.BABI DAŠA,DĚDA PŘEMEK.LAURINKA,TEREZKA,MARTIN A KUBA. PA