LDT 2016: Den jedenáctý

Dobré ráno, Moravo.

Opět se hlásíme z Rejvízu. Dnes měl být v podstatě nejkrásnější den tábora, ale fouká velmi silný vítr. Při spaní v lese jsme sice jeho sílu necítili, spí se v dolíčku za kopečkem a skálou, ale stejně jsme vstali neplánovaně dříve cca v 6:30 hod., protože bohužel asi 8 dětem a jednomu vedoucímu nesedl párek, tak jsme se všichni přesunuli do tábora (máme to 1 km). Párek přišel v noci asi dost pozdě. Chtěl bych všechny ubezpečit, že děti jsou v pořádku a netřeba zjišťovat, komu z dětí bylo nevolno. Balené a včera otevřené balení párků mělo trvanlivost do 18.7. a byly řádně předvařeny. U většiny dětí jsem jim opečenost párků kontroloval já osobně. Prostě to nesedlo a netřeba z toho asi dělat vědu. Pokud Vám ode mě nepřijde SMS, víte, že Vaše dítě to nebylo. Děti nyní dospávají, takže napíšu až kolem poledne. Situaci však nezlehčuji a budeme vše sledovat, protože párky jedly prakticky všechny děti a vedoucí. Na twitter dám i fotku data spotřeby… .

Špatných zpráv již dost! Teď jen ty dobré.

Včerejší výměna klapla na jedničku. Jak již psal Koběr, děti jejich jídlo chválily a naše Jitule si odpočinula. Musím uznat, že jim to tady šlo, alespoň jsme si potvrdili, že každý je nahraditelný oni i my.

Jak si můžete všimnout na fotkách, tak měl včera Drát narozeniny. Tím, že byl u dětí a staral se o program, nečekal zákeřný útok zezadu, kdy byl následně svázán a mučen. Konečně se po dvou letech zase mohly děti na Drátovi vyřádit venku. Loni i předloni nebylo pěkné počasí a mučení bylo slabé.

O plánu přespat v lese jsem psal již v sobotu, kdy ale nakonec vše překazilo počasí. Včera však bylo nádherně a ještě ve 20:00 hod., kdy jsme s Drátem vyjížděli s autem naloženým věcma, bylo krásných 20 stupňů. Ve 4 ráno jsem měl hlídku a to ještě bylo 16 stupňů, jen ten vítr začal zesilovat. Jak jsem naznačoval výše, bylo chybou, že jsme před opékáním párků hráli ještě jednu noční bojovku a opékání tak přišlo na řadu až ve 21:30. Bojovka „Generální štáb“ byla vždy úžasná, pamatuji si na ni ještě jako dítě, kdy jsme ji hráli v podstatně delší variantě – cca 12 hod. I současné generaci se moc líbila.

Včera již Koběr historku s mým vařením kávy a oslazením kuskusem psal. Odpoledne se mi povedlo ještě něco. Šel jsem prodávat do bufetu a na chipsech jsem viděl napsáno „koruna“. Den předtím přivezl Koběr z Ostravy stejné chipsy, které jsme měli nakoupeny pro jinou naši kulturní akci. Myslel jsem si, že byly zařazeny do prodeje za speciální cenu a tak jsem je skutečně chvíli za korunu prodával:) Až pak někdo přišel z vedoucích a řekl mi, že to nejsou ty z Ostravy. Potěšilo mě, že například Vikina přišla zaplatit rozdíl, ale peníze jsem jí už nechal.

Vítr již polevil a nás čeká krásný den, naštěstí ne s takovým vedrem jako máte v Ostravě.
Právě jsem přes datovou schránku obdržel protokol o kontrole z hygieny. Nemáme co tajit, proto ho tímto zveřejňuji;-) Prohlédnout protokol v PDF.

Fotky ze včerejšího dne  jsou zde a zde:

2 Responses

  1. Táta Honza napsal:

    Pro Honzika Žurovce, Veeelký obdiv za spaní v lese, palec nahoru!!!! Táta a pusu

  2. Adela Krzystková napsal:

    Ahoi Adi, tak uz ti to zase konci , doufam, ze jsi si to poradne uzila. Tak ti preji at nemas louceni moc smutne. Pa moc se na tebe vsichni tesime. Babicka Eva, Ernst a mamka💟💓💗😘💋💖🐕🐈