LDT 2016 – den dvanáctý

I my máme upršené ráno…, ale za chvíli pršet přestane.

Nejhorší událostí za posledních 12 hodin je to, že jsem chytil nebezpečnou, někdy i smrtelnou nemoc, chlapskou rýmečku. Doktor mě odmítá ošetřit, že se musí věnovat dětem. Je mi z toho smutno a chce se mi domů! Naštěstí to přišlo ve chvíli, kdy jsem měl pomáhat v kuchyni připravovat „snídani v trávě“, kterou jsme nakonec kvůli počasí přesunuli do tělocvičny. Všimněte si na fotkách profesionálně připravených pomerančů a melounů! S nemocí, srovnatelnou s porodem, jsem více pomoci nedokázal. Jitka a Adam připravili zbytek, takže vše a patří jim za to obrovské díky! Samozřejmě to bylo pod mým dohledem, ale to je všem přeci jasné.

Noční hra dopadla dobře. Největší strach jsme měli z počasí, díky technice jsme ale věděli na minuty přesně, kdy přijde déšť. Jak jsem zapsal na twitter, podle predikce mělo začít lehce pršet přesně v 00:00 a nakonec jsme se sekli pouze o 6-7 minut, kdy již děti byly bezpečně ve stanech a budově. Děti šly okruh po Rejvíze a poznávaly osobnosti/skupiny a vlajky států. Nemohu nevyzvednout výkony Vojty D. a Davida S., kteří myslím poznali všechny vlajky a David nám prozradil, že je před táborem studoval 3 dny. Příprava se jim vyplatila! Byla to poslední noční hra venku, nyní budeme po večerech pouze v budově.

Včerejší nevolnosti jsou za námi a zajímavostí je, že když byla na svačinu Nutella s houskou, chtěli jíst úplně všichni;-) Těm, co jsme to včera nedovolili, kvůli podrážděným žaludkům, tak ti si to vynahradili dnes na snídani.

Dnes nás čeká vaření na tábořišti. Jelikož u nás teď již neprší a ani v následujících hodinách nebude, klapne to. Kvůli tábora a následné akci v Hrabové (3. září, gulášfest – zapojí se i TORALI) jsme zakoupili kotlík a jsme schopni vařit případně i pod stříškou v dešti. Na twitteru je již jeho fotka nového kotlíku a myslíme si, že to bude dnes i v září super vařeníčko.

Vedoucí mi právě hlásí, že o mně vyšel na novinkách článek, což je hodně špatný vtípek;-) „Mladý muž, říkejme mu Radek, trpí sadistickými vražednými představami.“. Nevěřte jim, od lékaře mám potvrzení, že mohu pracovat s dětmi 😉

Odpoledne půjdeme na procházku – mališi na prameny Olešnice a veliši na Lurdskou jeskyni. Večer budeme mít Zlatého slavíka a počítáme s přímým přenosem. V souvislosti s přímým přenosem chystám poslední úkol pro rodiče – napsat nám, jestli jejich dítě zpívalo/nezpívalo a případně jakou písničku.

Jídelníček

Snídaně: Snídaně v tělocvičně
Svačina: –
Polévka: Uzená s kroupami 7
Hlavní chod: Vaření na tábořišti – bramborový guláš
Svačina: Jogurt, rohlík 1,3,6,7
Večeře: Vepřo, knedlo, zelo 1,3,6

Fotky ze včerejšího dne budou vypublikovány později.

1 Response

  1. Renáta Nováková napsal:

    Vzkaz vedoucím, to s tím článkem je fakt dobré:-) Ráno jsem ho četla a hned jsem si na Radka vzpoměla:-)
    Radku, ale neboj,dá se to léčit:-):-)