(FOTO) LDT 2022: Jsme v polovině tábora…

Zítra to bude již týden, kdy jsme dorazili do tábora, takže teď už nám to bude utíkat strašně rychle… . Dovolím si napsat report o tom, jak se tady máme a přidám i odkaz na fotky ke stažení, ať si je nemusíte stahovat z Twitteru, kam se je vedoucí snaží sice dávat průběžně, ale nedávají tam všechny.

Počasí zatím přeje… (třikrát zaklepat)

Podle Vašich vzkazů v knize návštěv, které dětem tisknu a vyvěšuji na nástěnce, je v Ostravě deštivo.  U nás je to s počasím zatím v pohodě… včera mělo celý den pršet, ale spadlo jen několik kapek a my jsme žádné hry nemuseli hrát v budově. Táborové zkušenosti nám říkají, že děti necháváme ve stanu spát, dokud teplota neklesne pod 7 stupňů. Zatím to vypadá, že by teplota neměla pod tuto hranici v noci spadnout.

Nemoci se nám zatím vyhýbají… (třikrát zaklepat)

Každý rok si přejeme, aby nepršelo a nebylo velké vedro, protože právě vysoké teploty a vlhko jsou pro děti na táboře největším zdrojem nachlazení a nemocí. Teplotní skok po příjezdu jsme zvládli a od soboty tady vedro nebylo, takže děti nám nepokašlávají a nejsou ani nachlazené. Na přítomnost klíšťat je kontrolujeme a mohu Vás uklidnit, žádné dítě klíště (zatím) nemělo…

Řízené sprchování nejmenších dětí proběhlo dvakrát a dnes nebo zítra se budou sprchovat pod dohledem vedoucího (kluci) / vedoucí (holky) potřetí. Větší děti se samozřejmě chodí sprchovat samy denně, tedy alespoň prostor pro to mají;-)

Vyspané dítě je usměvavé dítě

Pravdou je, že jsme se snažili mít v první polovině tábora co nejvíce nočních her. Děti chodí spát pozdě, víme to… nevyspané děti jsou často protivné a hrozí jim přetažení/úraz. Pokud je však nějaké dítě hodně večer unavené, na noční hru nemusí jít a jde spát.

Daří se nám poskytnout dětem prostor pro alespoň 8 hodin nočního spánku a ještě k tomu poobědový klidový režim. Dokonce včera měly děti odpolední klid pod dohledem, kdy se měly pokusit usnout a většině se to i podařilo. Budíček řešíme tak, že sledujeme, jestli ještě děti spí a termín posouváme. Včera i dnes byl budíček až v 10 hodin, což si nepamatuji, že by někdy v minulosti nastalo.

Problémové spojení se světem

V posledních dnech nám nefunguje připojení k internetu, jak bychom si představovali. Letos tedy nebudu dělat žádný online přímý přenos, protože by to bylo kvůli častým výpadkům hodně “problémové”. Nicméně minimálně video z olympiády snad mohu slíbit…, možná i ze slavíka.

Státní svátky v úterý a středu napomohly tomu, že k nám klasická pošta dorazila poprvé až dnes (čtvrtek 7. července). Jelikož jsem byl v úterý v Ostravě, dopisy od dětí pro Vás jsem dal do schránky u pošty tam.

Zajímavosti z táborového života

  • Každou noc se kolem objektu potulovala liška… do tábora chodila přes otevřenou bránu (už ji zavíráme) od hlavní cesty a procházela našim oploceným objektem na sousední pozemek, kde máme stany… . Hledala jídlo v odpadkových koších a našla ho jednou v našich odpadkových pytlích, tak snad už bude hledat jinde.
  • Dnes nám dorazila trampolína (darovala nám ji firma MIKIFUN), takže si budou moci děti pod dohledem zaskákat.
  • Letos jsme změnili otevírací dobu našeho bufetu… dětem prodáváme sladkosti těsně po večeři a zdá se nám to lepší, protože děti nenechávají zbytky a s plným žaludkem si toho méně kupují.
  • Na tábor jsme si přivezli i tři kotlíky, takže po celém jednom desetiletí se chystáme s dětmi jednou vařit na tábořišti.
  • Náš tábor máme nahlášen na hygienu, tak jak velí pravidla, ale kontrola zatím nedorazila…
  • Muchničky nás trápí každý rok, ale letos je to fakt extrém. Repelenty na ně naštěstí ale zabírají…

Všechny fotky jsou na Google Photos:

[embed-google-photos-album link=”https://photos.app.goo.gl/igynQFiPG1PoXwKh9″]

1 Response

  1. Evka Holíková napsal:

    Zdravime Evku Šárku a Filipa Holíkovi přejeme krásné počasí. Hodně zdaru v soutěžích.Přeje babička a děda z Branky