PDT 2021: Instrukce před odjezdem

Konání táborů a zotavovacích akcí pro děti do 18 let je povoleno, viz https://covid.gov.cz (ze dne 30.9. 2021). Dítě není potřeba před cestou nechat testovat. Platí pro ně výjimka z povinnosti doložení jedné ze skutečností O-N-T při návštěvě ubytovacího zařízení. Během pobytu na táboře platí výjimka pro nezletilé (mladší 18 let)  z povinnosti nosit ochranné pomůcky dýchacích cest (rouška, respirátor). Sledujte své děti a v případě příznaků je na hromadné akce neposílejte, jelikož hrozí nákaza dalších dětí a dozoru.

Z uvedeného vyplývá, že v případě předloženého negativního testu, který nesmí být starší 7 dnů, není nezbytné přetestování osob na místě před cestou.

Negativní test

 • Bodu negativní test vyhovuje každý, kdo doloží, že
  • a) absolvoval nejdéle před 7 dny RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARSCoV-2 s negativním výsledkem, nebo
  • b) absolvoval nejdéle před 72 hodinami RAT test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem, který provedl zdravotnický pracovník.

Důležité upozornění: Pokud by se na táboře potvrdil případ nákazy koronavirem, musel by se tábor ukončit. Je nutné Vás připravit i na tuto situaci a upozorňujeme, že s největší pravděpodobností nebudeme schopni kvůli uzavřeným závazkům (platba za chatu, objednávky bez možnosti storna, naskladněné potraviny) vrátit peníze. Je to sice krajní situace, je však nutné prosím s ní počítat!

Instrukce před odjezdem

Na našem táboře (jakož i na mnoha jiných) je ZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ MOBILNÍCH TELEFONŮ dětmi. Případné problémy se snažíme řešit na místě a závažné situace budeme bez prodlení řešit s rodiči telefonicky. V průběhu tábora průběžně pořizujeme a zveřejňujeme fotografie dětí.

Dokumenty ke stažení:

K autobusu prosíme přineste:

 1. Vyplněný nástupní list a plnou moc (ve stejném dokumentu jako je nástupní list) a KOPII kartičky pojištěnce. Vyjádření lékaře NENÍ na podzimní tábor potřeba.
 2. Potvrzení o očkování, nebo negativní test, nebo laboratorně potvrzené prodělané onemocnění COVID-19.

Odjezd a příjezd z/na tábor

V evidenčním seznamu překontrolujte prosím místo odjezdu.

Odjezd autobusu:

 • Hrabová – Úterý 26.10. 2021 v 15:30 hod., točna autobusů na Šídlovci v Ostravě-Hrabové (viz https://mapy.cz/s/mesucenedu).
 • Hlučín – Úterý 26.10. 2021 v 16:15 hod., parkoviště sportovně rekreačního areálu v Hlučíně (viz https://mapy.cz/s/27XJz).

Příjezd autobusu:

 • Hlučín – Neděle 31.10. 2021 v 14:00 hod., parkoviště sportovně rekreačního areálu v Hlučíně (viz https://mapy.cz/s/27XJz).
 • Hrabová – Úterý 31.10. 2021 v 14:30 hod., točna autobusů na Šídlovci v Ostravě-Hrabové (viz https://mapy.cz/s/mesucenedu).