PDT 2017 – Příjezd a den první

Zdravíme rodiče, přátelé a známé…

Pohodovou cestu z Ostravy vystřídalo organizační vypětí – na chatě nás čekalo překvapení v podobě několika problémů k řešení. Kuchařka připravila dobrou večeři, ale pak už musela, před našim příjezdem, jít domů a v chatě nebyli ani majitelé a ani další personál. Bohužel chyba v komunikaci zapříčinila nesprávně připravené pokoje – chybějící jedna přistýlka, nenachystané polštáře a zamčený jeden pokoj.

Museli jsme několik hodin improvizovat, než přijel majitel chaty z práce domů a pomohl nám vše dát do pořádku. Nakonec se vše podařilo a my jsme mohli zavelet večerku. Pravdou je, že je obrovský rozdíl mezi stanovenou večerkou a tím, kdy děti chtějí jít spát. Takže jsme až do dvou do rána museli krotit hluk z některých pokojů, kde si děti potřebovaly říct, co se u nich doma událo od letního tábora. Je zajímavé, že prakticky všichni větší kluci spali a naopak téměř všechny větší holky ne;-) Vlastně ani nevím, které větší holky usnuly před druhou hodinou ranní. Možná jen Alenka U. a Agátka Ch.

Dnešní den by měl být pravděpodobně, co do počasí, nejlepší. Takže toho využíváme a už jsme dopoledne byli na Velkém mechovém jezírku. Právě mají děti odpolední klid, který okamžitě využívají k vyprazdňování zásob místního baru.

Ještě než se pro dnešek rozloučím, musím se omluvit za odložení tisku Vašich vzkazů dětem. Tiskárna nepřežila převoz z Ostravy a musíme počkat, až vedoucí Mlýnky přiveze dnes večer svou.