PDT 2015 – den třetí a den odjezdu

Dobré ráno!

Hlásíme se naposledy z podzimního dětského tábora Rejvíz 2015.

Včera dopoledne jsme v doprovodu sluníčka šli ke Kofole (Černá Opava), kde jsme si zahráli dvě hry – cukr káva limonáda a přetlačovanou s využitím hry – kámen nůžky papír. Dopoledne jsme ještě stihli latríny a po obědě dobrovolný turnaj v petanque.

Po odpoledním klidu jsme si zopakovali pálkovanou, kterou jsme si pro obrovský úspěch zopakovali ještě jednou i po svačině. Kdo již nechtěl hrát, mohl pouštět draky. Po západu slunce se rychle ochladilo a my se ohřívali v budově, kde jsme stihli pár her. Před večeří jsme měli lampiónovou procházku a po večeři byla maškarní půlhodinka.

Zbyla nám chvilka času na hry před diskotékou, která nám večer i tábor pak zakončila.

Dnes nás ještě čeká velmi podstatná událost – vyhodnocení celotáborové hry. Od té doby, co dělám hlavního vedoucího průběžně výsledky nesleduji a sám nevím, jak to dopadne;-) Proto vám to nyní ještě neprozradím.

Nikdy nevím, jestli vás stručná denní hlášení baví, ale tak nějak to beru jako popis toho, co vidíte na fotkách.

Tímto táborem končí „dětská“ účast několika našim oblíbencům. Jedná se i o děti, které s námi ještě jezdily na Orlí vrch, čili éra před TORALI o.s. Letos jsem porušil naše zásady a mohly s námi jet i v 16 letech. Jedná se o Vendu Lesniakovou, Marťu Povovou a Kikinu. Uvidíme co bude příští rok, ale vždy mi je líto, když někdo musí tábor opustit – kvůli věku či práci.

I tak se s námi mohou všichni dále setkávat, protože TORALI o.s. nepořádá pouze tábory. Za uplynulý rok jsme toho stihli a stihneme dost a všude jsou naši „táboroví“ známí vítáni:

 • Vypouštění lampiónů (2014)
 • Mikuláš na Šídlovci v Ostravě – Hrabové (2014)
 • Mikuláš v Hošťálkovicích (2014)
 • Mikuláš ve školkách po Severní Moravě
 • Ukliďme Česko, ukliďme Hrabovou
 • Letní dětský tábor na Rejvíze
 • Kinematograf bratří Čadíků v Hrabové
 • Stezka odvahy v Hrabové v Hrabové
 • Vypouštění lampiónů v Hrabové (17.11.)
 • Mikuláš ve školkách po Severní Moravě
 • Mikuláš v Hošťálkovicích (5.12.)

Chtěl bych zde poděkovat všem, kteří nám pomohli s realizací tábora. Neodvážím si tu spoustu lidí jmenovat. Dále děkujeme firmám AVAST, MIKIFUN a FOFRKURÝR za materiální či finanční podporu.

Mé poděkování si samozřejmě zaslouží i členové našeho týmu, protože to pro nás všechny není jednoduché a obzvláště se mnou.

Děkuji.

Dnes z Rejvízu odjíždíme ve 14:00 a do Ostravy na místo obvykle dorazíme pravděpodobně v 16:00. Je složité odhadnout, jak s rychlostí zpáteční cesty zamává nová silnice z Ostravy do Opavy.

Autobus zastaví na přání rodičů i v Opavě kolem 15. hod. Prosím všechny rodiče, aby mi výstup dítěte v Opavě nahlásili SMSkou nebo nejlépe telefonicky během dopoledne! Děkujeme vám za důvěru v nás vloženou.

Letní tábor v příštím roce bude v termínu 1.7. – 15.7.2016. Vše vám oznámím smskou v únoru, včetně termínu online přihlašování.

Fotky ze včerejšího dne jsou na Flickru:

Radomír Orkáč (aka Radys) za TORALI o.s.