PDT 2014: den poslední (podruhé aktualizováno)

Podruhé aktualizováno: fotky z dnešního dne jsou zde.

Dnešní odjezd domů do Ostravy je naplánován na 14. hod. Do Ostravy na parkoviště před Dům kultury města Ostravy bychom měli dorazit okolo 16. hod. Kartičky pojištěnce dětem rozdáme již před odjezdem z Rejvízu. Budete-li potřebovat potvrzení pro zaměstnavatele (například kvůli proplacení příspěvku na zotavovací akci), neváhejte se na nás obrátit u autobusu nebo později emailem.

V noci se mi podařilo zpracovat a dnes ráno vypublikovat video z maškarního. Podívejte se na něj přes tento odkaz. Video bude přes odkaz dostupné do 15.11.2014.

Běží poslední hodiny podzimního tábora, který byl v dosavadní historii sdružení TORALI o.s. pravděpodobně tím nejvydařenějším podzimním táborem. Z pohledu počasí rozhodně. Nikdo z nás si nepamatuje, že by někdy na Rejvíze bylo 5 dnů nebe bez mráčků. Náš Mlynky nám to ale před táborem psal jasně – objednal jsem nám to nejlepší počasí.

Pestrý (herní) program by měl být pro každý tábor samozřejmostí, jsme proto rádi, že jsme stihli i něco navíc – znovuobjevení pálkované, návštěva lesního baru, lampiónový průvod a vypouštění lampiónů štěstí. Jsme přesvědčeni, že se to dětem líbilo. Pokud by Vám ale doma děti řekly něco, co se jim na táboře nelíbilo, prosíme, napište nám to emailem na [email protected]

Nechceme, aby to vyznělo špatně, ale pokud jste s námi Vy i děti byli spokojeni a máte rádi jistou formu výzvy, pak nás neváhejte podpořit v rámci akce Deset dřepů. Nejde o nic jiného, než že zašlete např. dárcovskou SMS (30,- Kč) ve prospěch nadačního fondu Kapka naděje, uděláte si deset dřepů a necháte se vyfotit. Fotku nám pak zašlete a my Vás uvedeme na stránce projektu Deset dřepů. Mnoho informací jsme se snažili umístit právě na stránky projektu. Aby byla celá akce co nejvíce důvěryhodná a transparentní, TORALI o.s. má s nadačním fondem Kapka naděje sepsanou smlouvu o spolupráci a zapůjčení loga. Spolupráce je sepsána na dobu neurčitou, protože s akcí Deset dřepů nehodláme v dohledné době skončit. Od začátku tábora přes tento projekt šlo na dobrou věc téměř deset tisíc korun. Rádi bychom tuto hranici překonali, ale ne za každou cenu! Zveřejnění a publikace Vaší fotky není pochopitelně bezpodmínečně nutná, ale je to zábava, která podpoří dobrou věc a my budeme vědět, že tím podporujete naše cíle.

TORALI o.s. letos pořádalo již druhý tábor – letní a podzimní. V pořadí to byl osmý tábor. Všichni příznivci našeho sdružení, našich táborů či našich akcí ví, že to jsou čísla platné pouze pro hlavičku TORALI o.s. Před založením sdružení jsme vše dělali pod TJ Sokol Hošťálkovice a panem Ing. Petrem Poledníkem. Samotný tábor na Rejvíze má tradici od roku 1982-1983. Někteří z TORALI o.s. na tábory na Rejvíze jezdí již od roku 1993. Jsou to pěkná čísla, ale hlavní jsou lidé, kteří nám budou důvěřovat.

Ještě pro letošek, ale především příští rok máme nějaké plány, ale nechceme být konkrétní. Více bychom se chtěli angažovat v kultuře městského obvodu Hrabová, kam patříme. Letos určitě pojedeme 5.12. celodenní trip po mateřských školkách (Ostrava, Opava, Frýdek-Místek), kam s námi pojede Mikuláš, čert i anděl. Stejná trojice s námi zavítá 6.12. i do Hošťálkovic.

Děkujeme za pozornost, kterou jste nám věnovali a důvěru, kterou jste posláním dětí na tábor, v nás vložili.

Za tým TORALI o.s.
Radomír Orkáč aka Radys
předseda sdružení