LDT 2023: Informační kanály letošního tábora

Jelikož na našem dětském táboře platí zákaz používání mobilů dětmi (platí to samozřejmě i pro naše vlastní děti;-), umožňujeme rodičům posílat dětem vzkazy přes naše webové stránky.

Rodiče dětí, které jsou u nás poprvé, nemusí o této možnosti vědět, proto to připomínám. Vzkazy jednou za dva dny tiskneme a vyvěšujeme na nástěnku. Jako vždy si Vám dovolím připomenout, že vzkazy by neměly být náhradou za dopisy, takže prosím, snažte psát vzkazy stručně.

Komunikační nástroj Telegram

V předchozím příspěvku jsem Vás již informoval, že nadále neplánujeme používat pro zveřejňování zpráviček, fotek a videí aplikaci Twitter. Po deseti letech je to zásadní změna, ale věřím, že to je změna k lepšímu. Dlužím Vám vysvětlení, proč jsem se rozhodl změnit již zaběhnutou platformu a proč jsem pro informování vytvořil telegramový kanál.

Telegram je aplikace, která stejně jako WhatsApp slouží k chatování a posílání souborů, fotografií a dalších médií. Určitě mi dáte za pravdu, že s počtem “diskutujících” na chatu síla takového nástroje klesá. Toho si tvůrci takových aplikací jsou vědomi a umožnili uživatelům jednosměrnou komunikaci v tzv. kanálech.

Telegramové kanály slouží k rozsílání zpráv širokému okruhu uživatelů, kteří se přihlásili k odběru nebo byli přidáni do kanálu. Kanály nezobrazují profilový obrázek ani jméno odesílatele zprávy a neumožňují konverzace.

Náš telegramový kanál je v podstatě nutné sledovat přes aplikaci (na mobilu – Android/IOS, počítači): https://t.me/toralicz