LDT 2019: Příjezd a den první

Tak nám začal další letní tábor a my si (rozhodně) budeme užívat prvních 14 dnů z velkých prázdnin na Rejvíze. Díky kůrovci, respektive kácení stromů, není Rejvíz již takový, jaký býval… naše oblíbená místa v lesech se proměnila v plániny, ale stále zůstává Rejvíz našim druhým domovem, ať se děje cokoliv.

Po dvou ročnících jsme se vrátili zpět na Chalupu U Tetřívka a my máme opět plnou kontrolu nad chatou i stravováním. Na Férovce tomu tak nebylo a táboru to rozhodně neprospívalo…

Jelikož jsme si pronajali vedlejší nevyužívaný pozemek, zázemí zde máme více než ideální. Přestože vedra jsou a budou i tady (cca o 5 stupňů nižší teploty než u Vás), máme tady stín a od cca 13. hod. jsou i stany ve stínu, takže z tohoto pohledu to je dokonalé.

Moc si nedokážu vysvětlit, jak je možné, že první ráno děti vstávaly v podstatě až s budíčkem v 7:30. Nebylo výjimkou, že děti v minulosti první den vstávaly i v pět hodin ráno:-( Dnes je situace ještě zvláštnější, protože je 7:42 a v táboře není téměř žádný pohyb a budíček posunu na 8 hod. Jediný, kdo vstával v pět, jsem byl já, Adam a Jituš, děti měly ještě půlnoc;-)

Asi nebude mít smysl vypisovat všechny hry a procházky, které jsme stihli za včerejší první den, vidíte to na fotkách na twitteru, ale tak nějak se budu snažit psát moje tradiční reporty z tábora.

Tak zase zítra…

Fotky z příjezdu a včerejšího dne jsou na Flickru:

Letní dětský tábor (TORALI) - část I.