LDT 2018 – den třetí

Dnes se pokusím potlačit své grafomanské projevy, ale určitě to nezvládnu;-) Dopoledne nebylo na Twitteru moc co k vidění, protože jsem musel řešit pracovní věci.

V noci byla opět zima, ale zvládli jsme to. Naštěstí nefoukal vítr a tak pocitově to bylo o něco málo lepší než předchozí noci. Dokonce bylo o jeden stupeň tepleji – 8 stupňů. I vedoucí spí venku a sledujeme přes internet predikce teploty, takže věřte, že to hlídáme… Polovina vedoucích spí v teepee a vtipně se všichni přesunuli do jiného, než předchozí noci a mně nechali v tom, kde nejde zadělat vstup. Přes den si jedno teepee opravili, mně to neřekli a nechali mě tam spát samotného. Vedoucí mi dávají zabrat více než děti, asi napíšu rodičům, aby si pro mě přijeli;-)

Děti mi dopoledne utelky na Mecháče (mališi) a ke skalce (veliši). Co jsem tak před chvílí zjišťoval, tak na Mecháčích (Velké mechové jezírko) jsou davy turistů a u skalky veliši stavěli přístřešky (Koběr to dával na Twitter). Mlýnky mi teď posílá fotky z výletu a tak to na Twitter vyvěsím až tohle dopíšu.

To, že je program nabitý, určitě vidíte z fotek, nebudu ho tedy popisovat. Jen prozradím, že možná nám dnes vyjde udělat táborák… Uvidíme, děti se ho dožadují hned od příjezdu.

Zajímavost:

  • Chtěl bych touto cestou vyzdvihnout událost, která se nám včera stala při hře Diamanty. Jedno družstvo chrání diamanty a stojí kolem “kruhu” za který nesmí. Další dvě družstva jim diamanty musí vzít, aniž by se jich někdo bránící dotkl. Stalo se, že Laura Straubová úspěšně získala diamant a zanesla ho na určené místo opodál. Tam zjistila, že má diamanty dva. Laura byla tak férová, že když to zjistila, vzala ho a soupeřům ho zanesla zpět do kruhu, přestože jim to ubralo bod. I taková zlatíčka jste nám sem poslali! Děkujeme.