LDT 2018 – den druhý

Dobré ráno z Rejvízu.

Trošku jsem si přivstal, abych si byl jistý, že první den, kdy může přijet hygiena, byl „ošefovaný“;-) Dneska v noci klesla teplota na sedm stupňů, stejně jako včera, ale to nejhorší už vypadá, že máme za sebou. Alespoň pro první polovinu tábora…

Za ty roky, co jezdíme na tábor vždy platilo pravidlo, že pokud by měla teplota v noci klesnout pod těch 7 C, neměly by děti spát venku. Pocitově bylo chladněji dnes než včera, ale odhad pro Rejvíz byl právě 7 C, což se naplnilo. Děti ve stanech a chatce spaly i dnes (samozřejmě i vedoucí, není to tak, že bychom se uložili v budově a děti tam nechali).

Včera jsme toho stihli opravdu hodně. Děti měly program nabitý až k „prasknutí“ a nebude tomu jinak ani dnes. Dopoledne včera veliši stihli procházku na Drakov a celkem ušli krásných 14-15 km. Přes den se hrály hry v areálu a v noci měli veliši stezku odvahy. Mališi ještě před večerkou hráli v budově pohodovou hru Babička, při které hledali schované karty a „zlobivé tety“ trestaly každý jejich pohyb, který byl viděly.

Zajímavosti:

Na táboře máme letos dvě dvojčata. Zatímco jedna jsou od sebe jednoduše k rozeznání (holka a kluk), tak ta druhá dvojčata (bratři) jsou na vlas stejná. Děti při honěné měly podlézat členy svého družstva a chytat ostatní z druhých družstev, jenže dvojčata jsou v různých družstvech;-) Vznikla tak situace, že tím, že jsou kluci k nerozpoznání (přestože měli jiné bundy), děcka si vtipně stěžovala, že je od sebe nepoznají a neměli by hrát;-)

Najděte deset rozdílů…

Minimálně se setkáváme se situací, že by se děti za rok ve své povaze změnily tak, že jsou k „nepoznání“. Pamatujeme si za posledních několik mnoho let jediný případ, kdyby se „problémové“ dítě proměnilo ve „zlatíčko“. Eliška Švidernochová je však případ, který potvrzuje „Počítej se zákony života, ale i s tím, že existují výjimky.“ Za jeden školní rok, respektive od podzimního tábora, k nám přijelo úplně jiné dítě – příkladně vychované, přátelské, usměvavé, ohleduplné, soutěživé, prostě SKVĚLÉ! Petro, Martine – Eliška je naprosto boží… a já se musím zeptat… Co jste udělali s tou Eliškou, která všechno bojkotovala? Jsme pyšní na to, že ji tady máme… děkujeme!

Na závěr bych chtěl zmínit, že náš zdravotník (on je vystudovaný doktor psychiatr) o mně včera řekl… „ty jsi grafoman“;-) Když se dívám, kolik jsem toho zase dneska napsal, musím přiznat, že je to asi správná diagnóza;-) ale léčit se rozhodně nepůjdu;-)

Have a nice day!