LDT 2017 – den pátý

„Krí“ všem bledým tvářím.
Vlajku nám neukradli! Večer se ve vzkazech na webu tábora objevila tato zpráva:
Včera jste křikem při noční hře vykopali válečnou sekeru. Posilte si noční hlídky, jinak budete zítra na stožár vlajky koukat jako vykouřené sovy. Pokud se nám podaří vlajku ukrást, ozveme se… Naší podmínkou je férový boj bez násilí! a několikametrový prostor kolem vlajky, abychom ji měli šanci ukrást.

Nakonec indiánské hlídky od 22.-02. hod. vlajku uhlídaly a nutno říct, že jsme se ji pokusili ukrást i my vedoucí. Hlavní je, že vše dobře dopadlo a vlajka visí…
Program byl včera poměrně odlehčený a do celotáborovky jsme si zahráli jen dvě hry. Večer jsme dětem připravovali pečené brambory v ohni a nutno říct, že tak velkou frontu na jídlo jsem naposledy viděl v Mekáči před mnoha lety… . Táborák volně přešel do hlídek bránících vlajku.
Dnes je pravděpodobné, že odpoledne bude pršet, proto budeme dopoledne venku, ať nejsme v případě deště celý den zavření v budově.
Odpoledne budeme mít maškarní a pokusím se udělat i přímý přenos. Na nové chatě jsem to ještě nezkoušel, proto to berte jako zkušební vysílání. Pokud přenos bude, rozešlu cca hodinu předem SMS.
Mám na srdci několik přátelských poznámek…
  • Již nejsme na chatě U Tetřívka, proto prosím posílejte dopisy na novou adresu:
    • Férovka – horská chata Josefa Odložila
    • Rejvíz 58, 79376 Zlaté Hory
  • Pokud budete posílat něco doporučeně, nezáleží na adresátovi. Pošta zapíše na předávácí doklad jméno toho, kdo nakonec poštu převzal.
  • Kdyby Vám přišel domů od dětí srdceryvný dopis (jakože v jednom případě již přisel), budeme rádi, když nám dáte o něm vědět. Nechceme nic podcenit a vše prověříme. Loni jsme v rámci soutěže takové dopisy od Vás sbírali a můžete se na ně podívat. Stává se to každý rok…
  • Některé děti si na tábor vzaly mobily, které postupně zabavujeme. Pokud jste byli s dětmi v kontaktu přes jejich mobil, tak se neděste, že se Vám nehlásí. V případě problémů osobně rodiče kontaktuji, máte možnost dětem psát vzkazy a vidíte je průběžně na fotkách. Máte možnost mi (Radomír Orkáč – 604715917) kdykoliv zavolat… .