LDT 2016 – den třináctý

Zahajujeme jedno z posledních pirátských vysílání z Rejvízu. Stříháme metr, již jen dva dny;-)

Právě jsem si přečetl vzkaz od Renaty Novákové, která se přidává k vedoucím a dává mně kapky;-)
Vzkaz vedoucím, to s tím článkem je fakt dobré:-) Ráno jsem ho četla a hned jsem si na Radka vzpomněla:-) Radku, ale neboj, dá se to léčit:-):-) Asi budu muset vymyslet úkoly speciálně pro Hrabovou, aby se tam sousedé nenudili:)

Hned ráno přišla ještě jedna skvělá zpráva, Jitka leží, protože ji bolí v krku. Tak já pracuji i se zákeřnou chlapskou rýmečkou a Jitule nepřijde s nějakým běžným ženským nachlazením;-) Nejprve jsem si říkal, že konečně bude v kuchyni klid, ale pak jsem si uvědomil, že nebudu mít na koho dohlížet a dokonce se budu muset zvednout od počítače! Jitka spí ve vedlejší chatě a poručila si snídani a paralen. Jako nejlepší hlavní vedoucí jsem se o to postaral a fotku dám na twitter.

Včerejšek, co do počasí, vyšel ideálně. Ráno sice chvíli pršelo, ale poměrně rychle se sluníčko prodralo a my měli až do večera u nás krásně. Ač to pro včerejší den nebylo původně v plánu, zařadili jsme do něj jak vaření velišů na ohni, tak jsme dokonce stihli i olympiádu a přímý přenos z ní. Džonzek s ortézou musel vyjít již ráno, aby to na svou disciplínu stihl, dojít před chatu. Pak se ze zimního spánku probral Drát (48 hodin spánku mu prospělo) a šel místo Džonzka řídit skok do výšky. Džonzek se tak tak stihl vrátit do chaty před večerkou. Vyhodnocení olympiády dáme na web pravděpodobně až zítra, ale z fotek i z videa si můžete všimnout, že všechny bavila. Velice mě potěšilo, že se v daných kategoriích děti vzájemně povzbuzovaly, nebývá to zvykem. Byly roky, kdy jsme museli jejich soupeřivost krotit.

Uvařená gulášová polévka od velišů všem chutnala a ukázalo se, že děti již na nevolnosti z párků zapomněli. Sice jsme do polévky dali jiný „párek“, ale přeci jen jsme se reakce dětí obávali.

Jak jste jistě zaznamenali, večer byl Zlatý slavík. Ten sám o sobě vyšel a děti bavil. Jen nás mrzí, že jste zpěv nemohli vidět v přímém přenosu. Díky dešti vypadlo internetové připojení a s tím se nedalo nic dělat. Byl jsem na to připraven, proto jsem slavíka zaznamenal a nahrávám ho na youtube. Předpokládám, že odkaz zveřejním během dne. V tuto chvíli je nahráno 23%. Termín odevzdání posledního úkolu bude z uvedených důvodů posunut na zítřejší 15. hod. Na slavíkovi výjimečně porota neocenila výkon táborového showmana Davida S., který zpíval a účinkoval v nejvíce vystoupeních. Naopak je nutné upozornit na úžasnou Vendulku P., která sklidila nejen obrovský aplaus, ale i plný počet bodů od poroty.

Jídelníček

Snídaně: Paštiková pomazánka, chléb, rajče
Svačina: zelenina (rajče+paprika)
Polévka: Hrachová polévka
Hlavní chod: Zapečené těstoviny s uzeným masem, okurek
Svačina: oplatek, pomeranč
Večeře: Holandský řízek

Fotky z předchozích dní jsou zde, zde a zde: