LDT 2016 – Den třetí

Pokračujeme v pirátském vysílání rádia TORALI.

Dobré ráno, Moravo.

Dnešní předpověď počasí není příznivá. Teplota nám klesla ještě na stále dobrých 11 stupňů, ale špatný je na tom ten skokový rozdíl teplot, který přišel během několika hodin.

Program dnešního dne bude záviset na tom, jaké bude odpoledne počasí. Dopoledne zůstaneme v budově. Rodiče však nebudeme šetřit a vyženeme je ven;-)

Jídelníček:

  • Snídaně – párek s chlebem
  • Svačina – banán
  • Oběd – brokolicový krém, zapékané těstoviny s točeňákem a okurkový salát
  • Svačina – houska s máslem a marmeládou
  • Večeře – sekačka s bramborovou kaší a broskvový kompot

Report ze včerejšího dne:

V zázemí jsme řešili nedodělky – batikování, napojení vody do korýtek, vlajka a mnoho dalšího. Děti již měly klasický táborový program – jídlo, pitný režim, bavit se, soutěžit a procházky. Mališi si zašli na Lurdskou jeskyni a veliši došli o něco dále, podívali se až na kazatelny (krátká procházka cca 10 km). Myslete na tyto výkony u dnešního úkolu a také, že vy jste je viděli na fotkách a my Vás ne;-)

Před večeří začalo pršet a přestalo až ráno. Naštěstí se nejednalo o žádný silný déšť a stany i tak dlouhý nečas bez problémů ustály. Během psaní tohoto textu již několikrát sluníčko prodralo paprsky přes mraky, takže věřím, že to již bude zase v pohodě.

Velice mě překvapilo zapojení tolika “rodičů” do soutěže, respektive do prvního úkolu. Dodává to sílu nám všem a dokud bude zájem, nepolevíme. Dalo by se říct, že jste minimálně u prvního úkolu psali historii – první příměstský tábor pro rodiče v republice;-)

Pokud jste si pozorně dopisy/pohledy pročítali, nemohli jste si nevšimnout, že se každý rok najde několik dětí, které domu napíšou, aby si pro ně rodiče přijeli. Velmi často za to může jen stesk (a únava), protože i v nabitém programu jsou chvíle nudy a to děti nutí myslet na rodiče – co dělají, jak se mají a jestli by jim nebylo v ten daný moment lépe doma. Za ty roky vím, že s mobilem by to bylo o dost horší a naopak tištěné vzkazy dětem velmi pomáhají trávit volné chvíle. Klidně mi kdykoliv zavolejte, situaci prověříme, ale především mějte na paměti – je tady o ně dobře postaráno – není možné to nevidět na fotkách. Buďte si jistí, že když je nějaký problém, voláme a řešíme to s Vámi.

Fotky z prvních dvou dnů, které se objevovaly na twitteru, jsou nyní i na Flickru:

Fotky dosud nepublikované jsou rovněž na Flickru: