LDT 2016 – den šestý

Dobré poledne!

Sluníčko se ráno těžce prodíralo přes mraky, ale nakonec se mu to povedlo. Teplo sice vypadá jinak, ale pro tábor je zase takové počasí mnohem lepší, než vedra.

Včerejší bobřík mlčení se povedl. Vypadá to, že pouze dvěma maminkám se podařilo v dané době zapnout mobil. Výsledky se pokusím brzo doplnit. Když se podíváte, již mi nezbývá projít moc záznamů. Právě pípla doručenka od další maminky: Vase SMS zprava pro XXX byla uspesne dorucena dne 06.07.16 v 11:53.

Včera šli mališi na borůvky a na rozdíl od velišů jich našli poměrně hodně. Veliši šli dopoledne do lesa, kde stavěli přístřešky a pak šli domů, protože se vzbouřili a zaútočili šiškami na vedoucí;-) Odpoledne navštívili les i mališi a veliši šli na delší procházku k zlatorudným mlýnům.

Na chatě U Tetřívka se nám poprvé v historii povedlo něco spálit. Olej na smažení se na ohni tak rozpálil, že vložené řízky (cca 10-15) se během 30s spálily. Děti z toho měly obrovskou radost, protože si mohly ze mě a Dráta utahovat 😉 Naštěstí bylo řízků dostatek a všichni si mohli jít ještě přidat. Konec dobrý, všechno dobré:) Dejv ještě dnes ráno u snídaně provokoval, že se nám nepovedla vaječina a že si ji musí osolit. Jenže vaječinu dělala Jitka a Dejv po tomto zjištění jen dodal, „tak já to řeknu zase jindy…“. Ono vůbec děti rády provokaci oplácejí. Dost často je jako první dotaz na jídlo – „kdo to vařil“, místo toho, „co je na jídlo“. Ale tak to má být, sranda je důležitá.

Večer byl sice táborák, ale jen pro veliše. Shodli jsme se na tom, že mališi by potřebovali více spánku a měli proto večerku již ve 21 hod. Mališům to bylo sice líto, ale táborák ještě minimálně jeden bude. Zrovna teď se mě ptal Vašek H., proč tam nemohl jít, když jsme nejprve řekli, že mohou děti od 9 let a pak jsme to změnili na 10 let.

Včerejší večer byl každopádně pro mě nepříjemný, nicméně musím poděkovat za váš přístup, milí rodiče. Nevím, jak bych se zachoval, když by mi moje dcera volala a s brekem mi říkala – Tati, prosím, prosím!, řekni mi, že pro mě přijedeš v pátek. Prosím, já Tě prosím! Tatínkovi děkuji za to, jak se zachoval a vy všichni ostatní pamatujte, že víme, že to jsou vaše poklady. Pokud Vám nevoláme, je vše v pořádku! Děkujeme za důvěru a podporu.

Neprošlo jazykovou úpravou.

Jídelníček

Snídaně: Vaječina, chléb 1,3,6,7
Svačina: ovoce (hruška)
Polévka: Čočková polévka 7
Hlavní chod: Kuřecí steak (stehenní) na bylinkách a s bramborem 1,7,9
Svačina: domácí koláče a šátečky
Večeře: Tortilla plněná mletým masem 1,3,7

Fotky jsou na zde a zde: