LDT 2016 – den sedmý

Pěkně chladné, ale slunečné ráno.

Rozmáhál se nám tady takový nešvar;-) Volání rodičům, protože se některým dětem stýská. Nastal lavinový efekt, protože si to mezi sebou děti řekly. Ti rodiče dětí, kterým jsme nevolali, mohou být v „klidu“, nic se neděje. Ostatní o tomto zákazu ví a jsem s nimi v úzkém kontaktu. Všem nakonec prospěla akce kulový blesk, kterou jsme konečně mohli spustit, protože jsme přesunuli izolační místnost do vedlejší chaty (konzultováno s hygienou již před táborem). Nečekal jsem, že tyto dvě změny (zákaz a akce kulový blesk) zaberou tak rychle, ale hlásím – zabralo to. Celá tato problematika se týkala sice jen cca 5 malých dětí, ale jsem rád, že tuto kapitolu můžeme uzavřít. Pamatujte – pokud se něco děje, okamžitě volám rodičům.

Blíží se polovina tábora a kuchyňskému personálu dochází síla;-) Odbory sice stále tvrdošíjně trvají na tom, abychom zakoupili klimatizaci, nicméně mají další požadavek – den volna. Náš top management čítající jednu osobu, dovolenou schválil. V neděli budou vedoucí velišů celý den v kuchyni a kuchyňský personál včetně mě se na den přesune k velišům. Když se to vedoucí dozvěděli, okamžitě prohlašovali – „To je super, budeme se celý den flákat;-)“. Vedoucí Monča tak nadšená nebyla – „Poslední slova před smrtí: Nevíte někdo, jak se dělá kuře na paprice?“. Jitka pro jistotu upravuje jídelníček… . Šibalsky prohlásila: „Tak to vůbec, v neděli nebude sladký rohlík s jogurtem, to budeme mít zítra a oni připraví chleba s máslem a vařeným vajíčkem“. Koběr, jako méně šikovnější ajťák než jsem já;-), bude mít na starost vše kolem webu, fotek a večer bude mít bonusový úkol, smažit holandský řízek.

Těšíme se! Těšíte se? Nebojte se!

Co jsme dělali včera?

Dopoledne hra latríny, vybíjená, přehazovaná. Odpoledne procházka mališů i velišů – okruhy nočních her – aby se později při nočních hrách neztratili. Večer jsme měli diskotéku se zábavnou předehrou. No a po diskotéce se děti schovaly, aby je pak vedoucí v naprosté tmě hledali.

Událost poslední hodiny – hygiena přijela na kontrolu!

Po třech letech nás navštívila hygiena. Konečně;-) Pouze dvě drobné chyby a z toho je jedna vyloženě proto, aby bylo něco v protokolu;-)

Drobné nálezy:

  • Povlečení ve stanech není po celé délce matrace. Z mého pohledu je to akceptovatelná výtka, protože vyhláška jasně hovoří o povlečení po celé délce a našim dekám chybí pruh cca 10 cm u noh.
  • Aby byla v zápisu i nějaká výtka za kuchyň, bude tam uvedeno, že máme přesunout brambory ze skladu v budově ven do kůlny, protože se z nich práší. Vyloženě brambor se týkala výtka i před třemi lety, kdy jsme je ve stejném skladu neměli podloženy po celé délce a měli jsme chybu napravit tak, že tam jen máme dát ještě podložení.

Paní hygienička byla překvapivě naprosto spokojená a vysloveně nás pochválila. Jde vidět, že když letos trávím tolik času v kuchyni, máme vše tip ťop;-) Máme ale i pěkné historky z „natáčení“. Při předkládání zdravotních průkazů se ukázalo, že ho Drát nemá. Možná si budete myslet, že jako obvykle přeháním, ale zapíšu to teď přesně tak, jak se to událo. Drát se zavřel do svého auta a tam si na palubní desku rozložil veškeré své doklady a ostatní věci. Seděl tam jako hromádka neštěstí a nechtěl vycházet. S hygieničkou jsme se dohodli, že ji průkaz pošlu naskenovaný a nebyl to žádný problém, ale Drát to nevěděl a z auta vylezl až po 20 minutách. Vedoucí ho chtěli ještě potrápit a říct moji oblíbenou hlášku – „Tak to máš za pětset“, nakonec jsme ho ale netrápili a už má zpět úsměv na tváři. Hádejte, proč teď Drát vaří celému kuchyňskému personálu kávu?:-) Přišel Koběr a útočí na personál: „To je v pytli, polovina kuchyňského personálu prý nemá zdravotní průkaz.“ Drát vrací úder: „Hele, já vás kašlu, já tady v kuchyni nemám co dělat, nemám zdravotní průkaz.“ Přichází Mlýnky: „Dráte, vypadni, tady nemáš co dělat. (smích)“ A víte co je na celé události nejlepší? Nikdo neví, že je velmi pravděpodobné, že mi Drát zdravotní průkaz dal a já ho někam jen založil.

Jsme skvělý tým;-)

Další tři mé poznámky:

  • Sofinka se zeptala Monči: „Kam jedeš letos na dovolenou?“ Monča: „Budeš se divit, ale tohle je moje dovolená a to znamená dovolená nervů, stresů a starostí“. Sofča: „Hmm, tak to máš blbé!“.
  • Oskarovi jsem říkal: „Oski, tvoje mamka dnes splnila úkol pro rodiče a jela na kole.“ Oskar: „Tak to je super… Počkat!? Ona nemá kolo? Odkud ho vzala?“
  • Mlýnky se zeptá dětí „Kdo ještě neměl jablko?“, přihlásily se čtyři a Mlýnky zašel pro čtyři jablka. Když přišel, přihlásily se další dvě děti, tak zašel ještě pro dvě. Přišel a přihlásily se další děti;-)

Jídelníček

Snídaně: Cornflakes s mlékem nebo jogurtem 1,7
Svačina: ovoce (jablko)
Polévka: Rajská s rýží 1,3,6,8,9,13
Hlavní chod: Krupice, cukr, granko, máslo 1
Svačina: Obložená houska se šunkou a sýrem 1,3,6,7
Večeře: Koprová omáčka, vařené vejce, brambory 1,3,7

Fotky ze včerejšího dne jsou zde a zde.