LDT 2016 – den čtrnáctý

A je to tady, konec…

Od rána hledáme poslední zbytky sil, abychom dokončili přípravy na zítřejší odjezd. Polovina vedoucích a personálu je nemocná a všichni jsme vyčerpaní. Hodnotící report zde zapíšu v podvečer/večer, ale stručně a upřímně již nyní – jsme šťastní, že jsme to zvládli, ale zároveň jsme rádi, že to všechno končí.

Program na den před odjezdem je vždy stejný – poslední hry do celotáborovky, vyúčtování/platby, uklízení a hlavně musíme dávat největší pozor, ať se nikomu nic nestane.

Na 18. hod. plánuji poslední živý přenos – vyhodnocení celotáborové hry. Nebudu Vám již psát SMSky, protože u nás prší a je velké riziko, že přenos zrušíme. Na twitter ještě ale předem zapíšu aktuální stav připojení.

Teprve až dnes začalo to správné napětí, kdo nakonec celotáborovku vyhraje. Linda s Džonskem kujou pikle, co mají děti zakoupit za políčka, šuškají se nejrůznější strategie a dokonce i konspirační teorie. Děti např. soupeří i v bodování pokojů a stanů. Např. Martin V. a Adam S. přišli s reklamací dnešního bodování, že jim někdo na postel ve stanu vysypal chipsy. Vedoucí tuto něčí „klukovinu“ nakonec zohlednili a kluci tak nepřijdou o důležité body.

Velmi děkuji za včerejší SMSky v průběhu přímého přenosu z pevnosti Boyard. Mám potřebu ještě vysvětlit ony triky v hazardních hrách. Jelikož mám na starost peníze v našem sdružení, mohli jste se za ty roky setkat s oslovením (od vedoucích), že jsem „tunelář“ 🙂 Doufám však, že si o mně nemyslíte, že jsem podvodník;-) Tuto přezdívku bych už asi nerozdýchal;-) I rodiče mi totiž vracejí mé vtípky z textů a reálného života – „Ty deti ti tak duveruji….,ze se nechaji oblafnout.“ Věřím, že jste si mohli mnohokrát všimnout, že „sranda“ tady musí být, jinak bychom tábory dávno nedělali. Především kuchyň bez zábavy je utrpením a kdybych veřejně ostatní sem tam nepošťouchnul, byla by zde ponorka. Vedoucí a personál mi to samozřejmě vracejí i s úroky. Až někdy uslyšíte od mých bratranců Koběra a Marťase následující, stále zdokonalovanou story, tak jim nevěřte! Velmi často si to dovolí i před lidmi, kteří jejich srandu nechápou… „Je zajímavé, že si Radys po založení sdružení koupil auto, přestěhoval se do Vratimova, jezdí si po dovolených a ty zálohy, co říká, že platí ze svého, si pak proplácí s přidáním jedné cifry“. To je prosím moje vlastní rodina:)

Ještě jedna zajímavost včerejška: V posledních dvou-třech týdnech spatřila světlo světla nová virtuální hra Pokémoni Go, která včera dorazila i do smartphonů některých vedoucích. V noci Arny s Drátem běhali po Rejvízu a chytali pokémony;-) Arny nadšeně v noci přiběhl z kuchyně a říká – Chytl jsem dalšího, běhal po kuchyni…

Teď již něco s vážností, protože „uzavíram“ tábor, balím kufry a jedu domů. Eviduji u sebe následující potvrzení pro rodiče. Pokud jsem něco přehlídl, ozvete se prosím mailem (v tuto chvíli je to pro mě nejpřehlednější komunikační kanál):

  • Laura Straubová
  • Barbora Straubová
  • Tereza Černíková (2x)
  • Adéla Černíková
  • Martin Vltavský
  • Natálie Vltavská
  • Agáta Kaczmarzová
  • Monika Kaczmarzová

Úkoly pro rodiče budu vyhodnocovat po 15. hod. a i toto bych chtěl pak co nejdříve a spravedlivě uzavřít.

Jídelníček

Snídaně: Obložená houska se šunkou a sýrem
Svačina: ovoce (melouny, pomeranče)
Polévka: Hrachová
Hlavní chod: Kuřecí nudličky se zeleninou a dušená rýže
Svačina: Houska s pomazánkovým máslem a zelenina, jogurt a rohlík
Večeře: Kuřecí špalky a zeleninový kuskus

Fotky se stále ještě nahrávají do cloudu, již od 7. hod. ranní… budou tak v průběhu dne.