LDT 2015 – všechno jednou skončí

Všechno jednou skončí, ale vzpomínky (snad jenom ty dobré) si děti odvezou.

Do poloviny tábora většinou utíká čas velmi pomalu, ale to je pochopitelné. Všichni mají na začátku spoustu sil a hraje se jedna hra za druhou. Druhá polovina našeho každoročního pobytu utíká jako Drát před dětmi při “oslavě” svých narozenin. A to Drát umí utíkat velmi rychle!

Je to k nevíře, ale kromě dvoudenního ochlazení jsme měli po 5 letech nejlepší, doslova vysněné, počasí. Všichni víte, že první týden prázdnin byl až nezvykle slunečný/horký a my jsme se toho pokusili patřičně využít. Přespání v lese, venkovní noční hry, táborák s opékáním párků a kytarou, koupání v Kofole a duhové odpoledne. Jedná se o akce, které nám v uplynulých letech opakovaně nevyšly právě kvůli počasí.

Jak to tak bývá, ochlazení přináší dětem i vedoucím nachlazení. Nemocí bylo i tak relativně málo, přisátých klíšťat bylo ještě méně, ale bohužel drobných! úrazů bylo zase až moc. Tento příspěvek píšu dva dny před odjezdem, a tak si nedovolím napsat, že nebyl vážnější úraz. Jednou jsem to v minulosti udělal a vedoucí Koběr skončil s lehkým otřesem mozku v nemocnici. Tábor končí, až když předáme poslední dítě, hlavně nic nezakřiknout! Oddychneme si až po táboře, jen doufám, že od Vás rodičů nepříjde opět rána v podobě informace, že Vaše dítě má vši. Snažíme se s tím bojovat tak, že všechny děti po příjezdu i v průběhu tábora kontrolujeme, ale jestli to je dostačující ukážou dny po táboře. Pokud by se situace loňského roku opakovala, určitě okamžitě budu všechny informovat SMSkou.

Letos byly děti nezvykle hodné. V budově jsme moc nemuseli ani řešit žádné narušování pořádku;-) a prakticky všechny budíčky probíhaly tak, že jsme budili děti my – vedoucí, nikoliv naopak, jak to bývalo zvykem. Jen velkým holkám se dařilo několik dní vyhýbat rozcvičkám… jen tak jim to pochopitelně neprošlo.

Sice jsme nebyli v lanovém centru, ale “nevyužité” peníze jsme investovali do jiných akcí – skákací hrad, kouzelník až z daleké Prahy, speciální posypové barvy na tělo, bangee trampolíny. Finančně to sice vyšlo o něco dráž, ale bylo to za cenu pestřejšího programu.

Pokračování později …