LDT 2015 – příjezd a den první (aktualizováno)

Rok se s rokem sešel a jsme zase na Rejvíze. Letos s vizí, že by nám mělo vyjít i počasí… . Je ale otázkou, jestli velká vedra jsou lepší než tábor pod „nepršícím“ mrakem. Loni počasí sice nevyšlo, ale zase děti byly celý tábor zdravé – ani jedno nachlazení. Roky zkušeností nám obavy potvrzují, protože velká vedra na táboře děti paradoxně odnášejí nachlazením a kašlem.

Letošní předtáborová příprava nebyla opět jednoduchá, ale především díky našim vedoucím „studentům“ jsme se na místě všemi nástrahami doslova „prosekali“. „Pracující“ vedoucí se snažili v maximální možné míře vše připravit ještě doma – diplomy, celotáborovou hru, nákupy, atp. V podstatě jsme rodina, kterou není ani moc potřeba řídit a každý ví, co má připravit. Pokud má někdo prostor pro další úkoly, aktivně se o ně přihlásí.

Příjezd a den první

Je na místě poděkovat všem rodičům za pevné nervy při včerejším odjezdu dětí na tábor. Vůbec poprvé se stalo, že náš odjezd byl narušen táborem H+H, kam odjíždí na tři sta dětí. Akce v Domě kultury města Ostravy vytíženosti parkoviště rovněž vůbec nepomohlo. Přesto všechno jste byli vzorní a na vysvědčení po skončení tábora budete mít v kolonce „odjezd“ známku výbornou.

Cesta autobusem proběhla bez komplikací a na táboře bylo rozdělení dětí do pokojů, stanů a družstev jen formalitkou. Pokud někomu z Vás nepřišla SMS s informací o příjezdu dětí na tábor, neváhejte nám nahlásit Vaše telefonní číslo mailem: [email protected]

Včera jsme stihli ještě několik úvodních her a večer pochopitelně nechyběla „seznamovací“ diskotéka. Jelikož jsem si nestihl postavit stan, pokusil jsem se o přespání pod „širákem“. Nakonec jsem se ve 4 ráno přesunul do tělocvičny, kde přeci jen nebylo takové vlhko. V noci ve stanech vedoucím a především dětem zima nebyla, takže v tomto směru doufejme letos žádné problémy nenastanou.

V zimě jsme zakoupili megafon, který byl poprvé prakticky využit až dnes ráno při budíčku. Děti z postele a ze stanů doslova vyskočily a ještě rády utíkaly na rozcvičku, aby nemusely poslouchat hlasitý tón sirény.

Nyní se děti nacházejí někde mezi Bublavým pramenem a Kazatelnami, kam jsme šli prověřit, jestli jsou již zralé borůvky. Po odpoledním klidu nás čekají bojovky a hry s míčem. V noci pak první noční hra, jen ještě nevíme, kterou ze seznamu her vybereme.

Právě zprovozňuji již zavedený twitter účet, kde jsme již dnes zveřejnili první dva tweety a zveřejňování bude postupně nabírat na intenzitě. Twitter rámeček během dne zabuduji i zde do stránek. V chytrých mobilech si můžete nastavit odebírání tweetů (notifikace zveřejnění), ale teď nemám(e) časový prostor pro vytvoření návodu.

Fotky z přípravy tábora, odjezdu a prvního rána jsou na >>Flickru<<

Provozní informace:

 • Vzkazy dětem (v menu vpravo) budeme tisknout co jeden až dva dny.
 • Přestože na portálu www.taboryinfo.cz není náš tábor evidován (ani žádný v blízkém okolí), zotavovací akci jsme na hygienu řádně nahlásili.
 • Opět letos plánujeme zrealizovat přímé přenosy, ale prozatím tomu brání nekvalitní/problémové připojení k Internetu. Vše již tři dny řeším s poskytovatelem připojení, doufejme, že se jim podaří problém odstranit.
 • Soutěže pro rodiče nemáme zatím připraveny, ale pokud by byl zájem, zabavíme Vás a děti vítězů odměníme.

Adresa tábora:

 • Chata U Tetřívka, Rejvíz 43, 793 76 Zlaté Hory – Rejvíz

Kontakt:

 • Mail: [email protected]
 • Tel.:
  • Radomír Orkáč (hl. vedoucí, pořadatel) – 604715917
  • Lukáš Mlýnek (zástupce hl. vedoucího) – 604 137 912
  • Tomáš Skřont (zdravotník) – 603 100 240