LDT 2015 – den šestý

Včerejší dopolední program byl spíše odpočinkový. Přeci jen spaní v lese bylo náročné. Dopoledne jsme tedy velišům dali „absolutní“ volnost a mysleli si, že budou dospávat spánkový deficit. Asi jsme naivní a nebo veliši spát nepotřebují, protože se dožadovali her;-) Mališi dopoledne hráli bažiny.

Odpoledne jsme zůstali v táboře a hráli lehké, ale časově náročnější hry – otázky, čísla, kopírku, apod. Šetřili jsme celý den síly na noční hru strašidla, která baví nejen děti, ale i vedoucí. Na twitteru jste mohli vidět vedoucího Marťase a jeho sovičku, není „kouzelný“? A pak proč se tady v táboře šíří historky o Freddym Kruegrovi. Noční hru se pokusili narušit vedoucí z jiného tábora, ale rozumně se s nimi dalo domluvit. Jeli z jejich noční hry autem a potkali zrovna děti mezi kontrolními body. Jelikož přibrzdili a chtěli je postračit, děti vyděšeně utíkali zpátky ke kontrolnímu stanovišti. Naštěstí se vše vyjasnilo a druhý den na nástupu jsme to dětem vysvětlili.

Děti to ještě neví, ale s neposednými vedoucími jsme se domluvili, že nám přijdou jejich děti ukrást vlajku a my ji půjdeme zpět vybojovat. Jelikož nemáme hlídky, vlajku budou hlídat alespoň vedoucí – to proto, aby nedošlo k nějakým neočekávaným střetům mezi dětmi. Dětem, prosím, o tom nikam zatím nepište. Nikdo kromě hlavních vedoucích obou táborů stejně neví, kdy se bude krádež konat;-)

Zajímavosti ze včerejšího/dnešního dne:

  • Hygiena dnes (úterý) nepřijela, ale dětem jsme vysvětlili, proč si musí důsledně udržovat stany v perfektně čistém stavu. V budově pak platí zákaz spojování postelí (manželské postele nejsou povoleny). Našeho strachu z hygieny využila devítiletá Vikina, která vedoucí (zdravě) provokuje. Když jsme ji při jedné takové provokaci dnes v boji „přemohli“, položená na zádech řekla, „pusťte mě, nebo to nahlásím hygieně“. Vaše děti jsou velice kreativní;-)
  • Dětem se nápad s úkoly velice líbí a již začaly na vedoucí kout pikle. Zaslechli jsme konspirační teorii, že Vás budou žádat o úkoly, abyste po třech splněných mohli dávat úkol někomu z personálu – nošení na ramenou, škrábaní brambor, dobrovolné pomalování, apod.
  • Vedoucí Elišce se podařilo na dnešní večer domluvit fireshow, takže ve 21:30 na chvíli přerušíme diskotéku a půjdeme se na hřiště podívat na představení.

Je na místě, abych upravil včera stanovená pravidla soutěže s úkoly. Již neplatí, že byste dětem mohli dávat další úkoly až po splnění předchozího. Je to čistě z praktických důvodů, protože denně tisknu 5x A4 stránek se vzkazy a ty staré jsou vyhazovány. Bude nejlepší, když si pohlídáte moje informace o tisku ve vzkazech a pak můžete vkládat další úkol. Dále je pak dobře zneužitelné pravidlo o zadávání úkolů rodinnými příslušníky personálu. Takže úprava spočívá v tom, že se tato výhrada týká pouze rodinných příslušníků mimo tábor. Jsme totiž rodinný tábor a to není vůbec pro tuto soutěž vhodné;-)

Na rekordních 289 fotek ze včerejšího dne se můžete podívat na Flickru: