LDT 2015 – den sedmý

Včerejší den byl pro nás pravděpodobně tím posledním tropickým. Podle toho, co říkají ostatní v Ostravě jsme měli štěstí, že na Rejvíze nebylo horko až tak zdrcující. Právě se na nás ženou bouřky a tak čekám, co za chvíli napoví radar. Preventivně jsem již přesunul jeden stan (velišky do tělocvičny), který je trošičku níže než všechny ostatní a hrozilo by, že by byl v případě bouřky ihned centimetr pod vodou.

Celé dopoledne jsme včera hráli hru na _ebily. Velmi populární hra o náhodě, kdy děti procházejí stanovišti od jedničky do desítky a plní různé úkoly – hod kostkou, kámen-nůžky-papír, kámen v levé/pravé ruce, atp. Aby bylo více stanovišť, udělali jsme z jídelny rovněž jedno stanoviště pro zocelení (holky dřepovaly, kluci klikovali).

Po odpoledním klidu jsme se přesunuli ven, kde jsme s výjimkou přestávek na svačinu a doplňování tekutin hráli hry (přetahování, hra s vajíčkem, evoluce, hutututu, atp.). Těsně před večeří jsme otestovali skluzavku a vyhodnotili její bezpečnost jako rizikovou. Přestože jsme dětem neumožnili se klouzat, zábavy si i tak užily, protože nám dělaly most, pod kterým jsme klouzali.

Večer měla být diskotéka, ale v podstatě ani nezačala a my se přesunuli na vedlejší pozemek, kde nám jeden z místních udělal krátkou fireshow. Dětem se show moc líbila a byly z ní tak nadšení, že ihned po skončení měli na showmana spoustu otázek.

V noci se zrealizovala předem domluvená akce s hlavním vedoucím vedlejšího tábora – krádež naší vlajky. Aby nedošlo ke zbytečným konfliktům, děti byly předem instruovány a věděly, že nemají vycházet ze stanů. Po řízené “krádeži” jsme vyslali několik odvážlivců získat, dle podmínek zlodějů, vlajku zpět – povedlo se.

Dnes nás zasáhnou s velkou pravděpodobností bouřky, proto počítáme i s variantou, že zůstaneme v budově. Večer nás pak navštíví kouzelník a děti se na něj už pochopitelně moc těší.

Fotky ze včerejšího dne jsou jako obvykle na Flickru. Opět se jedná o další rekord, protože se mi podařilo nahrát 377 fotek;-)