LDT 2015 – den osmý

Dobré ráno,

dnes ale s netradičním budíčkem. V 7 hodin ráno začali pracovníci MÚ Zlaté Hory sekat podél hlavní cesty trávu. Od hlav vedoucích ve stanech to je zhruba 15 – 20 m. Stěna stanu není dostatečný izolant hluku a tak to nebylo vůbec příjemné probuzení. I řada velišů schovaných ve stanech za chatou dnes byla takto netradičně vzbuzena, ale veliškám to podle jejich slov nevadilo, protože si zašly do sprchy. V chatě se kupodivu spalo dále.

Včera jsme měli relativně špatné počasí, alespoň v porovnání s předchozími dny. Celý den bylo pod mrakem s cca 22 stupni vzduchu (mimo kuchyň). Doufejme, že tento teplotní skok se neprojeví na zdraví dětí, protože teplotní výkyvy jsou pro nás všechny to nejhorší. Dnes už ale od rána svítí sluníčko, tak uvidíme, jestli vydrží „hřát“ celý den.

Včera dopoledne jsme byli na výletech – mališi na Mecháčích a veliši na pramenech Olešnice. V odpoledním klidu Mlynky (taťka dvojčat) zorganizoval turnaj v ping-pongu a zájem nebyl úplně zanedbatelný. Hráči si užili spoustu zábavy. Odpoledne jsme byli v budově, kde jsme zůstali, aby děti nemusely celý den čelit tomu teplotnímu skoku. Před večeří jsme nakonec šli ven, kde jsme stihli ještě vybíjenou. Večer přijel kouzelník, který v 19:30 začal svou kouzelnickou show pro děti. Po představení nás veliši prosili o diskotéku, ale jelikož byli celé odpoledne s aktivitou na bodě mrazu, vysvětlili jsme jim, aby si ještě naposledy odpočinuli a zítra šli do všeho zase naplno. Uplynulé dva dny jsme měli spíše odpočinkové, aby děti nabraly sílu. Dnes již budeme zase přidávat… .

Za polovinu tábora jsme prohlíželi děti kvůli výskytu klíšťat mnohokrát, ale zatím mělo klíště pouze jedno dítě (Eliška Hl.). Přestože vedoucích je mnohokrát méně než dětí, tak zde statistika zdravotníka uvádí dvojnásobný výskyt klíšťat. Čili dvě vytažená klíšťata 😉 Je na místě poděkovat jak za spolupráci Vám rodičům (podávání b-komplexu před táborem), tak i vedoucím, kteří na děti poctivě aplikují repelent.

Včera jsme měli s vedoucími dlouhou večerní poradu, na které jsme se bavili o tom, co dělají špatně a které děti potřebují větší péči. Program máme doslova nabitý hrami, ale to pochopitelně nevyřeší všechny problémy dětí. Mluvil jsem se dvěma maminkami, které obdržely od dětí dopis, kde se dítě „dožaduje“, aby si pro ně rodiče přijeli. Je to nepříjemné jak pro Vás, tak samozřejmě i pro nás. Věřte, prosím, že tyto situace nebereme na lehkou váhu a vždy Vaše podněty prověřujeme. V případě problémů vždy voláme a konzultujeme to s Vámi. Děkujeme Vám tímto za důvěru a spolupráci. Veškeré Vaše podněty jsou i nadále vítány.

Fotky ze včerejšího dne jsou na Flickru: