LDT 2015 – den jedenáctý

Dnes ráno nastala situace, kterou si z celé historie táborů na Rejvíze nepamatuji. Veškerý personál (pochopitelně včetně vedoucích) byl dříve vzhůru než všechny děti. Děti měly mít budíček až v 9 hodin, ale i tak jsme ho nakonec posunuli na 9:15, protože prakticky všechny děti ještě spaly. Po budíčku následovala rozcvička, na které se potvrdilo naše podezření, že velké holky se schovávají ve stanech a v budově, aby nemusely na rozcvičku. Pátrací akci následoval zasloužený trest a jelikož je pěkné počasí, došlo mimo dřepů i na vodu.

Včerejší den zahájili mališi výletem za borůvkami. Veliši šli za místní faru hrát pálkovanou, která nebyla špatná, ale pravděpodobně demotivujícím faktorem byla příliš velká vzdálenost mezi metami. Po obědě měli mališi v areálu opičí dráhu a veliši prošli okruh na noční hru. Po drobných hrách jsme před večeří hráli latríny (dopravení životu do sklenice, vedoucí životy brali). Včera jsme stihli i poslední noční hru venku. Děti šly okruh, kde poznávaly vytištěné/namalované vlajky, osobnosti a pohádkové postavy.

Dnes nás čeká olympiáda, která v době psaní příspěvku již začala.

Ještě Vás budu informovat SMSkou, ale večer bych se pokusil o přímý přenos ze Slavíka. S přípravou problém nebude, je ale možné, že přenos naruší časté výpadky připojení. Začátek předběžně plánujeme mezi 20:00-20:30.

Fotky ze včerejšího dne jsou na Flickru: