LDT 2015 – den dvanáctý

Dnešní den začínáme „zataženě“. Víkend byl slunečný a panovalo ideální počasí, ale v noci nám začalo pršet. Veliše z klasických stanů jsem pro jistotu přesunul na noc do budovy. Přestože jsem neočekával žádné zásadní problémy (mokro ve stanu, vyplavení), radši jsme je nechali spát v naprostém suchu. Stany s podsadou nemají se špatným počasím žádný zásadní problém, proto většina dětí ve stanech zůstala. Pokud bude příští rok tábor, asi pořídíme ještě dva stany s podsadou;-)

Včerejší den byl ve znamení olympiády a Slavíka. Olympiáda se vyvedla na jedničku a z videa můžete vidět, jak skvělé výkony děti podávaly. Ve videu se zaměřte na Honzu Luk., především tedy na kluka házejícího oštěpem. Nevíme, kde se Honza techniku naučil, ale měli bychom mu začít říkat Honzo Železný! Dokonce, když jsme po Slavíkovi dětem video (respektive dvě videa v jednom) pouštěli, za hod oštěpem si Honzík vysloužil aplaus všech. Standing ovation „obdržela“ Kajka svým jedinečným skokem na trampolíně. Nutno říct, že děti celý tábor remcají, proč je fotím a natáčím a nyní byly nešťastné, že nejsou na videu. Od vytvoření pracovní verze videa, které jsem tvořil asi 4 hodiny, se děti dožadovaly focení a natáčení formou zpomaleného záběru jenom abych je do videa zařadil. Video jsem připravoval především pro Vás rodiče, abyste nám odpustili situaci, když by nevyšel přímý přenos ze Slavíka. Video není nijak kvalitně zpracované, ale budu z něj moc vycházet po táboře pro případné video, které by shrnulo dění na táboře.

Jsem si vědom, že přímý přenos nebyl nikterak oslnivý, ale problém byl především na straně nekvalitního internetového připojení, které zapříčinilo špatnou kvalitu a vypadávání obrazu. Loni bylo ještě vše v pořádku a přenosů bylo požehnaně, ale letos již od začátku tábora bojuji i s pouhým zveřejňováním fotek.

Dnes nás čeká pobyt především v budově. Budeme chtít jít i na alespoň kratičkou procházku, ať nejsou děti celý den zavřené v tělocvičně, ale uvidíme, co nám počasí dovolí.

Fotky ze včerejšího dne jsou na Flickru: