LDT 2014 – shrnutí

A je to tady.. tábor končí, vedoucí se loučí..

Mrzí mě, že nás nepřijela zkontrolovat hygiena. Ani do veřejného registru nás nezařadili a to jsem jim tento týden znovu psal i volal. Nezbývá Vám, než mi věřit Jsem si jistý – bylo vše v pořádku!

Letos byly děti jiné, byly hodnější. Samozřejmě, že nás zlobily, ale tak to má být. Kdyby byly jen hodné, byla by to nuda 😉 Komu bychom dávali dřepy 😉

Tento příspěvek začínám psát ještě před přímým přenosem. Sedím v kuchyni a z okna vidím to nasazení vedoucích! Z jednoho místa nyní vidím a slyším prakticky všechny. Kluci rozkládají trampolínu, holky okřikují mališky, když je ještě teď sprchují a Monika s Eliškou jsou vedle v jídelně, kde kontrolují odměny pro děti za CTB. Nemám ale přehled, jak CTB dopadla. Nechám se překvapit. Kuchařka Jitka nám dnes po obědě ze zdravotních důvodů odjela a Drát tady chudák sám připravuje večeři. Děti hlídá Linda s bratry a dokonce i ty vidím. Zdravotníkovi Tomášovi jsem poslal vzkazy k vytištění a už mi je nese. Všichni makají a já je nemusím ani řídit – dělají vše automaticky. Je spousta věcí, co mě na nich štve, ale patří jim velké díky, protože co mi slíbili před táborem, snažili se splnit ze 100%. Jsme parta, která ví co má dělat a to dělá z našeho tábora něco výjimečného.

Jak jste mohli vidět v přímém přenosu – celotáborová hra dopadla u velišů tak, jak nikdo nečekal. Někteří byli zklamaní, ale první může být jen jedno družstvo. Děti nám sice vyčítají, že každý rok hrajeme pořád stejné hry, ale každý rok se snažíme něco nového vymyslet. Není to jednoduché, ale prostě musíme. Obzvláště těžké je vymyslet program pro nucené přebývání v budově, ale i tak jsme vymysleli něco nového – domino kostky, ramzamzam taneček, vyrábění papíru a jiné. Hráli jsme snad vše co se dalo a tak doufám, že jsme tím dětem nucený pobyt v budově zpříjemnili.

Přestože v médiích stále kolují informace o vysoké aktivitě klíšťat, moc jich děti neměly – celkem devět. Vaše prevence (B-Komplex) a náš dohled nad aplikací repelentu prokazatelně zabral. Vzpomínám si na tábory, kdy jsme měli i 30 vytažených klíšťat. Zhruba polovina letošních klíšťat byla nalezena při sprchování. Je to časově náročné, sprchovat a kontrolovat mališe, ale je to nutnost. Kdo a kde měl klíště přisáté má zdravotník v evidenci a informace Vám předá u příjezdu.

Snažil jsem průběh tábora zpříjemnit i Vám. Příjde mi, že těch vytisknutých vzkazů, tweetů, fotek, online přenosů a soutěžních otázek bylo pro Vás již moc. Je to ale taky věc, která nás odlišuje od ostatních táborů, snad v dobrém. Dělám to jak nejlíp umím již od dob prvního mobilního internetu – více než deset let. Vedoucí už za to všechno byli na mě protivní a pokud bude příští rok tábor, zařídí tady prý informátorovi přenosový vůz, kam ho zavřou.. .

Podzimní tábor bude od 25.10. – 29.10. Dovolím si Vás (rodiče dětí, které jsou na LDT) upozornit SMSkou týden před spuštěním online přihlašování. Vždy bude platit pravidlo – kdo dřív příjde, ten má větší šanci dítě přihlásit. Jsem vždy proti upřednostňování někoho jen pro to, že je něčí známý. Myslím to ale v dobrém a rád to komukoliv vysvětlím.

Zítra budeme z Rejvízu vyjíždět ve 14:00 a na parkoviště před Dům kultury města Ostravy dorazíme přibližně v 16:00. Dětem před odjezdem dáme do kufru kartičky pojištěnce a potvrzení lékaře pro další zotavovací akce. U příjezdu pak bude zdravotník hlásit všechna ošetření a očekávám, že přivezeme nějaké (ztráty a) nálezy. Mám připraveno i bianko potvrzení o absolvování tábora pro Vaše zaměstnavatele. Vše u příjezdu.

Přestože jsem loni avizoval, že loňský podzimní tábor je můj poslední.. nakonec jsem opět jel. Teď si opět vybavuji, proč jsem to říkal loni interně vedoucím a když teď letošní letní končí, mám opět sto chutí s tím seknout. Je to spousta nevděčné práce, stresu a hlavně zodpovědnosti. Počasí nám nepřálo a o to více jsme se museli snažit, aby se děti bavily. Přesto všechno.. když se ohlížím, dopadlo to dobře a počasí taky klidně mohlo být ještě horší. Posílam tisíce děkovných dopisů těm, co si vzpomněli i na vedoucí a posílali nám balíčky s pozorností. Za dobu, co jsem vedoucím si nepamatuji, že by někdo poslal poštou balíček jen vedoucím. Těm co nám nic neposlali chci ale vzkázat, že se nic neděje. Rozhodně Vás nevybízím ani nyní a ani do budoucna k posílání pozorností vedoucím. Pro nás je odměnou samozřejmě i to, když máme zpětné ohlasy – ať už kladné nebo negativní. A co je největší odměnou? Dětský úsměv – to je bez nadsázky hnací silou!

Poprosím Vás o zaslání postřehů a připomínek, které nám pomohou něco zlepšit. Určitě toho je mnoho.

Dovolte mi, abych Vám poděkoval za pozornost(i) a třeba na dalším táboře zase na viděnou/slyšenou.

PS: Omlouvám se až nyní za všechny pravopisné a gramatické chyby, kterých tady musela být za tábor spousta.

Díky za vše.

Radomír Orkáč aka Radys.