Den třináctý

Poslední den tábora..  a počasí nám nepřeje 🙁

Včera celé dopoledne pršelo a zbytek dne bylo zataženo. Dnes to bude určitě ještě horší. Prší a padla hustá mlha. Sice se nám daří děti bavit, ale nějaký šrám z nadšení a z lehce ořezaného programu si přivezou. Nedá se nic dělat. Dopoledne jsme včera hráli všechny hry v budově (lodě, bingo, 10 změn, atd.). Odpoledne již nepršelo a tak šli veliši do lesa a mališi byli v objektu. Včera měl narozeniny náš pomocník v kuchyni Drát. My jsme se mu s dětmi chtěli za všechny lumpárny pomstít a tak jsme zrealizovali již druhý ročník oslav s názvem – Lepší než drátem do oka. Výsledek oslav můžete vidět na dvou fotkách (bohužel bez dětí – měli jsme vybitou baterku ve foťáku). Děti si to ale náramně užívaly.

Loni si několik dětí oprávněně stěžovalo, že neměly stezku odvahy. V průběhu tábora nám to nevyšlo a poslední šancí byla včerejší noc. Jelikož nepršelo, rozhodli jsme se, že stezku/únos zrealizujeme. Všichni z budovy měli odlehčenou stezku odvahy ke hřbitovu (kousek od tábora). Velišům ze stanů jsme chtěli dopřát ještě hlubší zážitek. Zavázali jsme jim oči a autem jsme je odvezli mimo tábor. Kupodivu nikdo neprotestoval, přestože nevědeli kam jedou a nesměli mít baterky. Strach pochopitelně měli, ale když jsem se jich po únosu ptal, byli z něj nadšeni. Jsme za to moc rádi!

K soutěžní otázce: Musím Vám poradit, protože bych spíše očekával, že mě budete podceňovat, než přeceňovat. Navíc to není úplně šťastná soutěžní otázka, ale lepší, předem neznámou, jsme hledali těžce. Kdybyste šli 10 km svižnou chůzí, šli byste pravděpodobně 100 minut. Já běhám jen rekreačně a v žádném případě neuběhnu za tipovaných 20 minut ani 5 km. V okolí Rejvízu jsou jen samé kopečky a kopce. Je navíc otázkou, kdo je více unavený, jestli vedoucí nebo děti. Vždy budu brát Váš poslední tip, proto pokud někdo zapsal 10 km / 20 minut, můžete klidně ještě zapsat novou odpověď. Otázka a výsledek nemá nikoho rozhodně po vyhlášení ohromit.. spíše si řeknete.. že byste to za ten čas sami ušli. Více ale už nenapovím, protože je docela možné, že to ani neuběhnu, ale odejdu.

Je 9:34 a právě vedoucí Monika pískla budíček. Nechali jsme děti opět trošku pospat. Dnes ještě napíšu o přímém přenosu a taky se pokusím v jednom příspěvku shrnout tábor – děkovačka, úspěchy, neúspěchy, postřehy, atp.

Přibližný časový plán:

  • Dopoledne – Poslední hry do CTB.
  • 15:00 – Maškarní.
  • 16:00 – Poslední tisk vzkazů, uzavření soutěžní otázky, směnárna.
  • 18:00 – Vyhodnocení CTB a přímý přenos.
  • 20:30 – Poslední (rozlučková) diskotéka.

Fotky ze včerejšího dne jsou zde.