Den třetí (aktualizováno)

Omlouvám se, ale text dodám později..
Fotky z dnešního dne jsou >>zde<<

Jak jste viděli z fotek (prostor za okny).., prakticky celý den sněžilo. Všichni vedoucí myslí před táborem na co se ještě zapomnělo při plánování a že by si někdo nechal přezout pneu.. na to nemyslel nikdo. Musel jsem odpoledne zajet do Jeseníku pro ceny (odměny za celotáborovou hru) a jízda to nebyla vůbec příjemná. Naštěstí všechno dopadlo dobře, tak věřím, že zítřejší jízda bude stejně úspěšná.

Dnes dopoledne jsme vytopili/vyhřáli tělocvičnu a hráli v ní spoustu her. Sice žádná nová, ale vždy to vypadá, že se i tak děti baví. Nechtěli jsme být celý den zavření v chatě a tak jsme šli po delším odpoledním klidu na 15 minut ven, kde jsme hráli živé člověče nezlob se. Snažil jsem se dát vedoucím instrukce podle Vašich vzkazů („Pepíku..“ máš tam teplejší tepláky/bundu a máš tam dokonce i čepku a rukavice). Ono s dětmi je problém v tom, že nám neustále říkají.. mamka nám nenabalila to či ono. Větším nezbývá než věřit (a jen zkontrolovat jestli to je ne-vhodné), ale malým radši půjčíme naše náhradní věci. Myslím si a doufám, že jim venku zima nebyla.. . Jinak celé odpoledne i večer jsme museli trávit v chatě.

Po večeři jsme sice vyhlásili výherce celotáborovky, ale ceny (mimo sladkostí) jim dáme před odjezdem. Máme pro ně poměrně hodnotné ceny a chceme, aby si je dovezli domů. Právě ještě probíhá „rozlučková“ diskotéka, i když mališi už spí.

Nezbývá než doufat, že zítřejší odjezd z tábora i příjezd do Ostravy proběhne hladce. Odjezd máme ve 14:00 a příjezd do Ostravy je odhadován na 16. hodinu. Třeba v létě jsme tam byli o 20 minut dříve, ale zítra nám počasí může plán narušit. Nebudu sice v autobusu (přijedu svým autem), ale pravidelně budu vedoucím volat a ověřovat, kde jsou.

V Ostravě na to již nebude čas, tak mi dovolte abych Vám ještě napsal pár vět o plánovaném letním táboře. Celý objekt již máme pro LDT 2013 rezervován, takže tábor bude a to prvních 14 dní letních prázdnin (29.6.-13.7.2013). Plánovaná kapacita je 55 dětí a způsob přihlašování bude stejný jako na podzimním – online formulář. Přihlašování spustíme 15.3.2013 a ještě před tímto termínem Vám pošlu SMSku. Podzimní tábor byl plný za 48 hodin, ale neumím odhadnout, jak to bude s rychlostí přihlášování na letní. Nezbývá než se držet pravidla.. kdo dřív příjde, ten jede.

Děkuji za vše a zítra se uvidíme v Ostravě.

R.O.