Den třetí

Dneska to bude lehce delší čtení, snad nenasekám moc chyb.

Včera nám prakticky celý den pršelo, ale to jste určitě poznali z průběžných fotek na twitteru – celý den jsme byli zavření v budově. Myslím si ale, že nakonec nám to až tak nevadilo, protože jsme se skvěle bavili. Večer jsem musel rozhodnout o preventivním přesunu dětí ze stanu do budovy. Přeci jen celý den pršelo a nechceme riskovat nějakou nemoc.

Nevím, jestli Vás baví číst o hrách, které jsme hráli, protože fotky řeknou více. Něco k fotkám.. včera mi jedna maminka psala, že její syn měl u oběda pyžamo. Docela ji to pobavilo a nás samozřejmě taky. Alespoň že to bere sportovně. Kdyby se stalo něco podobného i Vám, tak se na nás, prosíme, nezlobte.

Využili jsme včera toho, že jsme měli mališe i veliše v budově a „donutili“ jsme je se osprchovat. Mališe jsme nejen umyli, ale i prohlídli, jestli nemají klíšťata – neměli. Větší děti šly taky povinně do sprchy – musely jít po dvojicích, aby se vzájemně prohlídly. Největší děti jsou naštěstí již samostatné a chodí se mýt každé ráno před budíčkem a v odpoledním klidu.

Když jsme předloni trávili první dny na táboře v budově (pořád jen pršelo), již tehdy mě napadlo, že kdybychom měli dominové kostky, hodně by nám to pomohlo v „zaměstnávání“ dětí. Loni se mi kostky nepodařilo sehnat, ale letos jsem si dal tu práci a sehnal jich 2100ks. Ani v nejmenším mě nenapadlo, jak geniální to byl nápad;-) Sebechvála smrdí a tak bude lepší se podívat na video, které jsem vypublikoval na youtube a odkaz umístil na twitter. Je to ale jen výsledek jedné hry. Těch věcí, které jsme s kostkami dělali, byla velká spousta a určitě to nebylo naposledy.
Odkaz na video je zde.

V odpoledním klidu si děti měly připravit/složit básničku. Sice jsem 10 z nich natočil na video, ale příjde mi nevhodné to zveřejňovat. Pokud budou rodiče níže uvedených dětí chtít video zhlédnout, napište mi mail s číslem videa a já Vám zašlu odkaz v odpovědi.

  • Valerie Bartošová
  • Kajka Tichá
  • Alenka a Kača Ulmanovic
  • Denča Prochásková
  • Markéta Antošová
  • Paťa Kočičí
  • Terka Černíková
  • Natálka Bartková

 

Velmi příjemnou a povzbudivou zprávu mám pro rodiče, kteří mají děti v družstvu Francouzi. Jejich vedoucí se hrdě celý večer hlásil k první výhře za uplynulé tři dny. Snad to nebyla výhra poslední.

Dnes bylo v plánu lanové centrum, ale pro jistotu jsme ho přeložili na čtvrtek. Hygiena nakonec včera nepřijela, ale my si na ni počkáme.. .

Naše parta vedoucích je zase o něco vzdělanější.. Bratranec Martin Tomášek včera odpromoval a je inženýrem. Nacvičili jsme si pro něj Ramzamzam taneček. Původně jsem ho připravoval loni pro akci „Mikuláš“, kterou jsme (TORALI o.s.) pořádali v Hošťálkovicích, ale jelikož tady máme i starší děti, trošku jsem ho ještě doupravil – „naspídoval“. Myslím si, že to je dosud nejlepší video, které jsem za posledních pár let zveřejnil. Posuďte sami, odkaz je zde.

PS: Vzkaz od „Ondri“ na twitteru byl pro maminku, paní Antošovou. Zpráva na twitteru má omezenou délku a už se mi to ta informace nevlezla.

Fotky ze včerejšího dne jsou zde.