Den šestý

Krááásné ráno.

Dnes bude pravděpodobně nejkrásnější táborový den. Včera bylo taky krásně, ale dnes to bude určitě ještě lepší. V Ostravě to máte určitě stejně;-)

Včera jsme byli v lanovém centru a bylo to tam úžasné. Sice jsem trochu zklamaný z fotek, protože se vedoucí báli fotit nahoře (fotil jsem tam jen já tu první skupinu), ale i tak bude dnes extra velká porce fotek. Večer jsme pak měli vytoužený táborák. Na twitteru moc fotek včera nepřibylo, ale já se polepším.

Včera jsem řešil s jednou maminkou problém, který ji její dcera napsala v dopise. Na začátku tábora docházelo v jednom pokoji k nepochopitelným pokusům o vtípek, kdy „někdo/nikdo“ stříkal reperentem dětem po věcech. Naštěstí se nám to podařilo interně vyřešit a od té doby se situace neopakovala. Píšu o tom kvůli ponaučení – pokud bude příští rok tábor, povinně bude vybírán repelent u autobusu. Jsem rád, že mi to maminka ihned napsala (přestože se jednalo již o vyřešenou situaci) a rozhodně se nám takové věci nebojte včas nahlásit. Po táboře se s tím již nedá nic udělat. Dané mamince tímto děkuji za příkladnou spolupráci a že v nás neztratila důvěru. Snad jsem Vás tímto odstavcem nevyděsil, ale nemám v úmyslu tajit problémy, které jsou pochopitelně na každém táboře.

Celá situace mi připomněla dopis, který posílala moje sestřenice (mnoho let zpět) a v něm psala.. Ahoj mami a tati, je tady hnusně! Včera jsme hráli skvělou hru a těším se na .. .  Chci jet domů, přijeďte pro mě. Honza se chová, jakoby nebyl ani můj bratr. Dodnes si z toho všeho děláme legraci a archivní dopisy si čteme. Docela by mě zajímalo, co dnes děti píšou Vám. Pokud máte podobné negativní zprávy, určitě mi napište mail. Rád bych věděl, co se tady dětem nelíbí. Po táboře se Vás na to opět zeptám, ale to už bude jen pro ponaučení pro případné další tábory. Jen prosím o důvěru, kdybychom tady měli nějaký problém, který bych měl řešit s Vámi, určitě bych daným rodičům ihned volal!

Dnes jsem měl s kuchyní dohodu, že já udělám koprovku a Drát (pomocník v kuchyni) Vám půjde napsat tuto zprávičku. Dohoda nakonec neplatí, možná dobře pro Vás (Drát umí psát jen smajlíky) a dobře i pro děti (udělat si umím jen hranolky). Předtáborovou komunikaci s Drátem, kde jsem odstranil text a ponechal smajlíky, si můžete prohlídnout zde. Kuchařka Jitka Vám chce tímto vzkázat, že Vám někdy popíše, jak jsem před lety dochucoval koprovku. Patřičně jsem tehdy celému táboru dal najevo, že jsem přes koprovku odborník a že kdybych ji nedochutil, tak není tak výborná. Od té doby mě nutí ji vařit, ale vždy jsem se tomu vyhnul;-)

Dnes proběhne další řízené sprchování mališů a kontrola klíšťat. Včera bylo nalezeno první klíště – u Honzíka Foltýna (syn) od vedoucí Lindy, která mu nedávala B-komplex;-)

Pro rodiče, kteří o tom neví, přípomínám, že dětem můžete ve vzkazech nechat pro děti vzkaz. Vzkazy tisnu jednou za 1-2 dny.

Dodatečně všem díky za včerejší přání k svátku.

Extra porce fotek ze včerejšího dne je zde.