Den šestý – opravena hrubka:-(

Dobré ráno.

Počasí se nám hodně změnilo k horšímu:-( Z radaru to sice není patrné, ale na Rejvíze máme pověstnou mlhu. Dnes dopoledne zůstaneme v budově a uděláme i volnější program, aby si děti co nejvíce odpočinuly.. .

Dá se říct, že nám počasí včera vyšlo, což jsme kvůli lanového centra potřebovali. Lanové centrum zanechalo v dětech velmi příjemné a emotivní zážitky. Všechny děti byly nadšené a moc se na to těšily. To se nedá říct o vedoucích:-) Polovina z nich tam vůbec nechtěla jet:-) Ale Ti co to dostali příkazem nakonec byli rádi. S první skupinou jsem tam jel vlastním autem jako dohled (fotky z pod dráhy), pak jsem nakupoval v Jeseníku. S poslední třetí skupinou jsem tam už byl jako aktivní vedoucí a trošku jsem riskoval.. abych pořídil fotky z vrchu. Děcka byly užasné a jištění bylo využito jen Luckou Lukešovou, která byla na dráze jako poslední a museli ji instruktoři sundávat. Naštěstí až téměř na samotném konci dráhy, takže i ona si to užila:-) Ze všech dětí se bály asi jen čtyři, takže jsme je po žebříku z dráhy sundali a poslali jsme je na jednoduchou dráhu. Lanové centrum mělo tři cesty – lehká, střední a těžká. Malé děti (tuším do 130 cm) šly lehkou cestou (některé děti ji šly i 4x) a ostatní děti byly na středně obtížné cestě. Po hodině a půl lezení jsme se přemístili na lezecí stěnu odkud děti sjely 150m lanovkou. Podle reakce dětí soudím, že to bylo boží. Jsme za to moc rádi, protože vedoucí Lukáš Mlýnek komunikoval s lanovým centrem přes měsíc, aby dojednal co nejlepší (především cenové a organizační) podmínky.

Jak jsem psal, dnešek bude odpočinkový. Děti jsou už unavené a jde to na nich vidět. Jelikož hodně z Vás píše do vzkazů, že si má Vaše dítě převléct to či ono oblečení, budeme je dnes opět znovu mýt (hromadné umývání proběhlo již 2x a to včetně kompletní kontroly na přítomnost klíšťat vedoucí/m) a ke sprše si každý bude muset donést čisté oblečení. Jestli má někdo stále stejné oblečení poznáte nejlépe Vy z fotek, nepište to prosím do vzkazů, ale napište nám mail ([email protected]). Většinou Vaše domluva přes vzkaz nemá význam, děti Vás v tomhle na dálku neposlechnou. Když mi to napíšete mailem, rád na to dohlédnu. Pokud není dítě jako čunče, tak si stejného oblečení jednoduše nevšimneme.

Už budeme mít budíček, tak se loučím a během dne vyhodnotím soutěžní otázku a přidám další.

Fotky ze včerejšího dne: čtvrtek