Den sedmý

Dnes se nám pokazilo počasí. Pršet možná nebude, ale fouká silný vítr.

Děti ještě spí, ale jelikož jsme včera měli noční hru, tak necháváme děti vyspat. Budíček měl být v 9:00, ale posouvám ho minimálně o půl hodiny.

Jsme v polovině tábora a je na místě poděkovat všem našim sponzorům a dárcům. Nevybízím nikoho, aby navštěvoval jejich stránky, ale jsme jim hodně moc vděční a tak je chci alespoň zmínit. Dary nám vždy pomohly a ještě určitě pomůžou získat pro nás to nejcenějsí – dětský úsměv, pro který to všechno děláme!

  • Krajský úřad – oddělení vnějších a vnitřních vztahů (odkaz) – reklamní předměty a sladkosti.
  • Papírnictví Mikeska – kancelářské potřeby.
  • MIKI FUN spol. s r.o. (odkaz) – hračky pro děti.
  • Tomáš STRAUB s.r.o. (odkaz) – kšiltovky pro všechny děti.
  • FOFR kurýr (odkaz) – sleva na přepravě.
  • SOKRATES (odkaz) – zapůjčení trampolíny, projektoru, zakoupení lékarníčky, a jiné.
  • Jana Widurová – nepřeberné množství sladkostí nejen pro děti.
  • Sandra Černíková – náramky proti hmyzu.

Včera jsme konečně uskutečnili směnu hraček a věcí (získaných od sponzorů a rodičů) za nasbíraná céčka. Někteří měli céček jen 10, některým se podařilo získat i céček 150. Pan Starý (mladý 🙂 ), kterého si moc vážím, včera ve vzkazech poznamenal, že nemůže dětem letos pomoci, protože jsme pro rodiče nepřipravili žádnou soutež. Pravdou je, že soutěžní otázky máme a odměnou jsou právě céčka pro děti (15-10-5), ale soutež jsem prozatím nestihl zrealizovat – je toho na mě moc:-( Snad se k tomu dostanu dnes, uprostřed tábora.

Včera dopoledne šli veliši na Bublavý pramen a mališi měli dopoledne opičí dráhu. Odpoledne měli opičí dráhu veliši a mališi hráli hry na vedlejším pozemku. Noční hra pak byla ve znamení 8km procházky, kde měly děti za úkol poznávat vytištěné vlajky státu, postavy a osobnosti.

Ještě přesně nevíme dnešní večerní program, ale mohl by být Slavík nebo pevnost Boyard. Pokud jednu z uvedených soutěží zrealizujeme, bude jistě přímý přenos. Poslal bych Vám SMSky. U pevnosti si moc zábavy neužijete, ale i tak máte možnost v přímém přenosu vidět své děti.

Další historka z natáčení.. . Předevčírem za mnou přišly Viki Nováková s Paťou Kočičí, že z okna vidí nějakou postavu, která se na ně dívá a straší je. Když jsem přišel do pokoje, ukázaly na dřevěnou sochu pastýře Gilla z protějšího pozemku. Nenechaly si vysvětlit, že je to jen socha, která jim nic neudělá, ale nechal jsem to být s tím, že troška strachu jim neuškodí. Když za mnou šly ten den ještě 8x, že to není socha, protože se objekt hýbe, rozhodl jsem se, že je na ten pozemek vezmu a sochu jim ukážu. Holky se bály a držely mě pevně za ruku. Když holky sochu viděly, pochopily, že jim skutečně nic nehrozí a byl klid:-) Nakonec vyšlo najevo, že je s tou postavou strašila jedna z velišek a byly rády, že historka, kterou slyšely, nebyla pravdivá. Co to bylo za historku mi neřekly, ale bály se hodně:-)

Hygiena u nás v minulém týdnu nebyla, přestože jsme dnes zjistili, že byli 3.7. v 7km vzdálených Ondřejovicích a v nedalekých Zlatých Horách. Oba tábory dopadly dobře, protože mají jako výsledek kontroly smajlíka. Uvidíme, kdy tedy dorazí k nám. Teď máme dva dny oddechu, protože o víkendech naštěstí nejezdí.

Fotky ze včerejšího dne jsou zde.