Den sedmý

Večer nás bouřka nakonec zastihla:-( Na radar jsem se díval zhruba v 19.hod. a bylo z něj patrné, že se k nám nic neblíží. Nakonec po vypublikování příspěvku jsem radar pro jistotu zkontroloval ještě jednou (o dvě hodiny později) a z ničeho nic se tam objevila jasná bouřka, která skutečně před 22.hod. přisla a my tak měli akorát čas uklidit věci a zrušit noční hru. To je již třetí večer, kdy jsme nemohli být na noční hře venku.

Večer jsme tedy mališe poslali spát a s velišema jsme hráli opět Aktivity, které tentokrát říkali/předváděli vedoucí. Pokud by i dnes přišla bouřka, pak bude diskotéka.

Teď opět svítí sluníčko a je modrá obloha. Děti právě odešly na stopovačku na Lurdskou jeskyni.

Zhruba před dvěma dny jsme představili dětem celotáborovou hru (napříč více táborů) pro jednotlivce, kdy za každý tábor mohou děti dosáhnout nějaké hodnosti (celkem jich je 10). Ti co byli s námi loni v létě a na podzim, mohou tento letní tábor přejít k třetí hodnosti. První hodnost je podmíněna bobříkem mlčení. Děti do 9 let musí vydržet nemluvit 4 hodiny a 10 a více let 8 hodin. Z malých má zatím hodnost jen Daneček Slíva, ale z velkých prvních hodností dosáhlo již 6 dětí. Další hodnost je podmíněna tím, že při běžných hovorech musí děti říkat m místo n. Můžete tedy své ratolesti ve vzkazech povzbuzovat, aby dosáhli alespoň první hodnosti – “Barunka bílá”, postava z Rejvízských bájí.

Fotky ze včerejšího dne jsou zde.