Den první a druhý

Včerejší příjezd byl bez komplikací. Děti jsme sice museli asi 3x stěhovat, abychom jim vyhověli v jejich přáních, která se neustále měnila. Do večera jsme stihli pár prvních her a procházku po okolí. Proběhlo i rozdělení do družstev a rovněž jsme dětem představili i celotáborovou hru. Seznamovací diskotéka moc úspěch neměla, ale alespoň šly děti brzo spát.

V noci na Rejvíze hodně foukalo, ale v 5 hodin ráno z ničeho nic přestalo. Zima nebyla nikomu, ani v budově a ani ve stanech. Ráno jsme udělali budíček v 7:30, ale dávám tomu dvě noci a děti budou spát klidně až do devíti. Během dopoledne jsme šli první delší “stopovačku”, ale do 11 jsme byli zpět, abychom nebyli na sluníčku. Pitný režim hlídáme, čaj vaříme nonstop. Dnes nás odpoledne čeká samozřejmě spousta her – přenášení vody, kuličky, míčové hry. Večer pak bojovka Sněhurka a sedm trpaslíků.

Fotky budu letos vkládat formou odkazů, zde je první den.

Vzkazy dětem a vedoucím již můžete vkládat, budu je tisknout a umisťovat na nástěnku co dva dny. Již dnes proběhne první hlídáné (nucené) sprchování a dle zkušeností to bude podle seznamu, ať na nikoho nezapomeneme.

Kontakt na mě je 604715917 (Radomír Orkáč).  Jen když nahrávám fotky na web, musím mít SIM kartu v modemu, takže hodinové okno nedostupnosti si vyhrazuji:-). Ve vyjímečných případech můžete volat i mým kolegům 733651644 (Linda Foltýnová), 604137912 (Lukáš Mlýnek).

Z mnohaletých zkušeností mohu vím, že pokud budete dětem volat, určitě jim to v ničem nepomůže. Především u těch, kterým se stýská. Poprosil bych Vás v těchto věcech o důvěru. Pokud nám dítě pláče, že chce jet domů, snažíme se to řešit jak nejlíp umíme. Pokud to přesáhne rozumnou hranici, určitě voláme.

Já jdu připravovat zázemí pro případnou zítřejší návštěvu hygieny:-)