Den první (aktualizováno)

Zdravíme rodiče,
nejprve Vám chceme poděkovat za důvěru, kterou jste do nás vložili tím, že jste nám svěřili Vaše děti.

Včerejší cesta z Ostravy se díky dopravním omezením o hodinu protáhla. Nakonec jsme šťastně dorazili do cíle v 18:30.
Děti jsme rozdělili do pokojů dle Vašich prání a požadavků. Večer jsme stihli hru ala Partička (televizní pořad).

Počasí není ideální, ale mohlo by být i hůře. Uvidíme co nám přinese studená fronta.. . Ráno jsem pro jistotu ověřoval, jestli nebyla někomu v noci zima, ale většina dětí hlásila spíše přetopení, takže se to dnes pokusíme lépe korigovat. Dopoledne jsme byli v chatě/tělocvičně a hráli spoustu her. Před obědem jsme „dlabali“ dýně, které dáme dnes po maškarním ven. Odpoledne jsme šli na Bublavý pramen, k němuž vede zpevněná cesta.. nechtěli jsme, abychom šli mokrým terénem. Vedoucí dostali hodně zabrat, protože si nás děti osedlaly a opakovaně jsme je museli vozit na zádech. Právě probíhá maškarní a večer budeme v chatě hrát na schovku. Potom bude krátká diskotéka..

Na zítřek jsem objednal autobus, aby nás odvezl k Jeskyni Na Pomezí. Máme objednanou 45ti minutovou prohlídku jeskyně, na kterou se musíme rozdělit do dvou skupin. Jen doufám, že se to bude dětem líbit. Je to prakticky první výlet autobusem, pravděpodobně od roku 1995 (kdy jsme byli odvezeni na nějaký výšlap, to jsem byl ale ještě malý kluk:-)). To, že se nikam nejezdí je samozřejmě díky financím. Tento výlet se vstupným výjde na přibližně 4000. V létě se mi naštěstí podařilo tuto částku ušetřit, ale nebylo to jednoduché, protože šetříme na nové stany. Kompletní sestava stanu s podsadou výjde na 10000,-. Loni a letos jsme koupili již čtyři a příští rok bychom chtěli pořídit ještě další dva. Pokud by někdo z Vás věděl o nějakém sponzorovi, který by nám nějakou finanční částkou pomohl, byli bychom za to samozřejmě rádi:-)

Fotky z dnešního dne dodám později (možná až ráno), protože právě probíhá maškarní a nemohu si je stáhnout a vypublikovat.
Jdu na zpracování vašich vzkazů, ať se k dětem dostanou co nejdříve.

Fotky z prvního dne jsou >>zde<<