Den pátý

Krásné ráno!

Venku je nádherně a v 9:00 vyráží první skupina do lanového centra. Jsme rozděleni celkem do tří skupin, kde druhá skupina vyráží v 11:00 a poslední ve 13:00. Provozovatelé lanového centra si pro nás vždy přijedou, odvezou nás a přivezou dvěma mikrobusy.

Včerejší počasí nebylo ideální, ale venku jsme byli. Vedoucí si myslí, že jsem přivolávač deště, protože pokaždé, když jsem šel běhat, začalo pršet.

Určitě se mi Vám nepodaří popsat včerejší příběh tak, jak jsem ho cítil, ale slzy v očích jsem rozhodně měl. Včera jsme na diskotéce hráli hru Molekuly. Hra má velmi jednoduchá pravidla. Při hudbě musí děti chodit/tančit v kruhu. Jakmile hudba přestane hrát, jeden z vedoucích řekne počet molekul, které mají být ve skupince a děti musí takovou skupinku vytvořit. Ten, kdo ve správné skupince není, vypadává. Jelikož jsem pouštěl hudbu, měl jsem čas děti pozorovat. Všiml jsem si, že někteří kluci chodili vedle sebe, aby snadněji a rychleji vytvořili větší skupinku. V jedné takové, předem domluvené partě, byl i Martin Vltavský, který má na táboře mladší sestřičku Natálku. Martinovi to s klukama dlouho vycházelo a snadno postupovali dále. Přišlo na řadu číslo 8. Kluci velice rychle takovou skupinku vytvořili a řvali radostí, že postupují. Když už se zdálo, že jsou skupinky vytvořeny, najednou velké děti začaly z jedné skupiny vytlačovat ty menší, aby místo nich dostaly do své skupinky své kamarády. Vedoucí do hry nezasahovali, protože hra i tak probíhala v přátelském duchu. Najednou si Martin všiml, že na druhé straně tělocvičny veliši vytlačují sestřičku ze skupinky a v tu chvíli na nic nečekal a bez uvažování utíkal přes celou tělocvičnu, aby sestřičku chytil za ruku a doutíkal s ní ke své skupince. Nikomu nic ve skupince neřekl, vpasoval do ní Natálku a utíkal si sednou, aby ona mohla pokračovat. Natálka nevěděla co se děje a vlastně ani v tu chvíli nepochopila, že Martin ji udržel ve hře a sám tak vypadl. Celé to bylo velmi působivé, protože když Martin opustil skupinku, muselo mu být jasné, že se tam nemusí dostat už ani Natálka a samozřejmě ani on sám. Nikdo mu tam místo nedržel, kluci si mysleli, že je Martin zradil a utíkal k jiné skupině dětí. A víte, jak to dopadlo? Vrátil jsem Martina do hry, Martin utvořil čtyřčlenou partu i s Natálkou a dokonce se jim podařilo tuto hru i vyhrát. Martin je prostě borec!

Dnešní program se bude odvíjet od toho, jak budou děti unavené po lanovém centru. Jelikož je krásně, mohl by se dnes zrealizovat včera zrušený táborák.

Fotky ze včerejšího dne jsou zde.