Den pátý

Dobrý den,

naposledy z PDT 2013.

Včerejší den jsme byli dopoledne v táboře, kde jsme hráli především Dekobal a Diamanty. Dětem jsme nechali delší odpolední klid, aby vydechly a nejen ony (my jsme potřebovali taky chvíli klidu). Po odpoledním klidu jsme se vydali na nejkratší možnou procházku – Kofolu (tak říkají děti Černé Opavě). Teprve až po 17. hod. jsem se rozhodl, že odsuneme maškarní na pozdější hodinu a rovnou vše spojíme s vyhlášením celotáborové hry. Chtěl jsem Vám tím dát možnost nahlédnout do táborové atmosféry formou online přenosu, přestože jsme museli hodně improvizovat – nebylo nic připraveno. Moc se za to omlouvám. Holky moderátorky si nepřipravily masky a tak rovnou za trest (nebo za odměnu) si samy řekly, že chtějí přenos moderovat. Bohužel jsem jim nebyl schopen dát více času než 30s před přenosem, tak nevěděly, co mají říkat. Dalším problémem byl WiFi signál, který v tělocvičně není a musel jsem tak hodně improvizovat „workaroundem“:-) I přes to se Vám přenos sekal. Nakonec jsme přenos ale úspěšně dokončili. Zapomněl jsem zmínit, že ceny dětem nedodala pouze paní Černíková, ale i firma MIKY FUN. V noci pak byla tradiční rozlučková diskotéka.

Fotky ze včerejšího dne jsou zde a zde.

Letošní podzimní tábor nám vyšel. Už se nevyznám v počtech, ale mám pocit, že to byl pod TORALI o.s. již třetí podzimní tábor. Před TORALI o.s. jich bylo nepočítatelně:-) Nejvíce tábor ovlivňuje počasí. Na konci října jsem ještě 15 stupňů v 7:00 nezažil a dá se říct, že podobné teploty nám byly dopřány všechny dny. Sice dost foukalo, ale alespoň jsme mohli pouštět draky. Není moc věcí, které bych mohl na letošním podzimáku hodnotit záporně, takže ho hodnotím jako povedený.

Dovolte mi nejprve poděkovat paní Černíkové, která nám pro děti dodala několik pozorností. Dále pak společnosti MIKI FUN a papírnictví MIKESKA. V neposlední řadě díky Mlynkymu a jeho firmě FOFR  kurýr za zajištění přepravy věcí na tábor.

Moc díky všem vedoucím a kuchyňskému personálu, bez nich by to prostě nešlo. Snažili jsme se o děti starat, jakoby byly naše vlastní!

K zítřejšímu odjezdu. Výjezd máme naplánován na 14:00, takže do Ostravy bychom měli dorazit na parkoviště DKMO kolem 16. hod.

Příští rok budou vedoucí opět letní tábor pořádat a to v termínu 28.6.-12.7.2014. Včas Vás budou kontaktovat – přes SMS (kontakty posbírané na PDT 2013) a přes táborové stránky.

Nejbližší akce, kde pravděpodovně TORALI o.s. nebude chybět je Mikuláš v Hošťálkovicích.

Díky za důvěru, kterou jste nám dali tím, že jste nám svěřili Vaše děti.

Na shledanou, Radomír Orkáč (Radys)