Den devátý

Počasí nic moc a to jdeme dneska na jednodenní výlet.

Včera jsme byli na Bublavém prameni. Kdo ví co je to geocaching, tak může v budoucnu toto místo navštívit. Dnes v odpoledních hodinách zde umístím svou vlastní a první kěšku. Kdo neví o čem píšu, tak se jedná o schránku, kde je umístěn papír a tůžka pro zapsání návštěvy. Často v takových schránkách bývají i zajímavé předměty nebo speciální mince.

[postcasa]0[/postcasa]

Na světě jsou statisíce kešek a jen v ČR jich je tuším na 12000. Kešky by se měly dávat pouze na zajímavá místa a tady na Rejvíze a v okolí jich je asi 15. Ve geo-slangu jsou hráči této hry nazývání kačeři a Ti co o tom nic neví jsou mudlové. Na Rejvíze jsem již odlovil kešky na Ruském hřbitově, Lurdské jeskyni, Mechovém jezírku, Kobrštejn a jiné. Umístění kešek se kačer dozvídá z Internetu, odkud získá GPS souřadnice. Naše mudl děti o tom do teď neměly ani tušení.

Včera jsem se rozhodl, že oslovím starší děti a pokud je to zaujme, budou lovit se mnou. Dnes jdeme na Zlatý Chlum a po cestě jsou kešky tuším čtyři. Uvidíme kolik dětí bude chtít jít se mnou. Nechceme ale riskovat prozrazení, tak si dovolím vybrat jen ty nejzodpovědnější. Pokud někdo z Vás již je na geocaching.com registrován, můžete napsat, kolik kešek máte odloveno:)

Dnes je tedy program jasný – výlet na Zlatý Chlum.

Ještě bych chtěl poznamenat, že včerejšího Slavíka (fotky právě zveřejňuji) jsem i natáčel na kameru. Nechci slibovat, ale pokusím se zveřejnit i videa.