Den devátý

Dobré ráno, které je u nás krásné!

Včera nás zasáhl přívalový děšť, ale kromě jednoho stanu (Ondra Mikuš) bylo vše v pořádku. Děti zrovna přicházely z procházky a tak zmokly jen lehce. V kuchyni máme stále teplo a přestože by to hygiena asi ráda neviděla, usušeno jsme měli vše za cca 3 hodiny. Teď už zase hygiena může přijít. Je sice zvláštní, že zde (taboryinfo.cz) náš tábor vůbec nefiguruje, ale musí to být jen chybou v systému. Potvrzovací email od hygieny jsem tady na začátku tábora uváděl.

Včerejší pevnost Boyard se dětem líbila. Vy rodiče jste měli možnost vidět jen skořápky/karty a chvíli taky poznávání věci. Moje podfuky samozřejmě nebudou bodovány, přestože jsem body uděloval. Letos jsem si pro děti chtěl připravit nějaká kouzla, ale jelikož jsem to před táborem prakticky nestihl, večer kouzel nebude. Přípravu jsem ale využil pro 4 roky nezměněné skořápky. Včera jsem části velišů podfuk se skořápkami ukazoval/vysvětloval a dnes to ještě vysvětlím mališům. S kartami to ode mě podfuk nebyl, ale záměrně jsem se snažil každého nechat vyhrát v prvním pokusu. K prohození karet došlo až při ostrém pokusu. Je mi líto, že jsem Vám nemohl ukázat i ostatní stanoviště, ale WiFi signál musím po chatě doslova lovit.. . Abych byl schopen přenos zrealizovat, využívam tzv. homeplug – počítačová síť přes elektřinu, což je šikovné řešení, ale omezující/nemobilní.

Připomínám, že soutěžní otázka může být vypublikována kdykoliv během dne. Celá soutěž bude probíhat prostřednictvím twitteru (vyhlášení, vyhodnocení). Mělo by stačit kliknout na odkaz a vyplnit formulář. Ve formuláři je vše potřebné pro zapojení se do soutěže. Otázky nejsou a nebudou jednoduché:-) Tak se držte..

Pokud nám výjde počasí, dnes bude noční hra Strašidla. Děti ještě necháváme dospat (budíček bude teď v 9:00) a povinně půjdou spát i v odpoledním klidu. Jestli Vás online přenosy nepřestaly bavit, odpoledne po svačině budeme hrát bojovou hru Bizoni a mohl bych ji online přenášet. Pravděpodobně ale budete ještě v práci, tak ještě pouvažujeme, jestli to má smysl.

Množící se vzkazy o nepřevlíkání dětí do čistého oblečení mne vedou k tomu, že pokud chcete, abychom se o výměnu trička či tepláků u dětí postarali my, pošlete mi mail na [email protected] .Já situaci půjdu vyřešit..

Fotky ze včerejšího dne jsou zde.