Den čtrnáctý

Den před odjezdem je vždy největší frmol, proto jsem si musel opět přivstat. Právě jsme dosnídali a jdeme na poslední hry, aby se nám podařilo dokončít celotáborovou hru. Dnes nás tedy dopoledne čekají ještě dvě nové bojovky a odpoledne bude spíše o přípravě tábora k balení.

Včera jsme byli dopoledne v táboře a hráli hry. Dohrávali jsme to co nebylo dokončeno. Odpoledne jsme byli na borůvkách a bylo jich hodně. Jen jsme museli předčasně domů, protože se blížila bouřka.  Večer jsme měli táborák, do kterého jsme naházeli brambory a pak je podávali s máslem. Na vedoucí nezbylo:-(

Něco z historie:
V minulosti jsme tábory pořádali pod hlavičkou TJ Sokol Hošťálkovice a panem Ing. Poledníkem. Úplně první tábor, tehdy se psal rok 1983, pořádali zaměstnanci Českých radiokomunikací na Chatě Orlí Vrch (původní zázemí telekomunikačního vysílače). Tábor tak překonal dvě dekáty let, navštívily ho stovky dětí a vyměnila se spousta vedoucích. V loňském roce se ale již tábor na Chatě Orlí Vrch nemohl pořádat a tak jsme stáli před rozhodnutím, jestli vše ukončit a nebo se pokusit o udržení tradice – prvních 14 dní prázdnin trávit na táboře. Samozřejmě na Rejvíze. Bylo potřeba najít subjekt, pod který budeme tábor pořádat, chatu a zvolit vedení. Až na podruhé se mi podařilo založit občanské sdružení TORALI (TOmáš RAdek LInda) a na ustavující členské schůzi jsem byl zvolen předsedou tohoto subjektu. Bylo trošku divné (ale ne složité) zvolit jednoho z nás hlavním vedoucím, protože jsme prima parta mladých krásných lidí, kteří se znají i 20 let a jsme si vzájemně velmi dobrými kamarády. Právě tato skutečnost, že jsme mimo tábor kamarádi (dokonce i příbuzní) hraje obrovskou roli v průběhu tábora. Občanské sdružení TORALI o.s., letos pořádalo letní tábor již podruhé. Loni jsme ještě zorganizovali podzimní tábor, který bude i letos. Uvidíme jak dlouho nám to vydrží, protože se ze středoškoláků stávají bakaláři, z bakalářů inženýři a mnoho z nás již pracuje a případně má rodinu. Příprava programu (her) není vůbec složitá, ale vše ostatní nám zabralo snad tři měsíce času. Ještě po táboře budeme muset zajišťovat spoustu věcí. Vše ale děláme poctivě a především pro děti. Největší odměnou jsou pro nás spokojené děti, které samy chtějí jet další rok(y). Uvidíme jak nám to půjde dál.. . Děkuji za každou zpětnou vazbu i kritickou.

Konec tábora:
Děti se budou balit až zítra. Nemusíte mít strach, že bychom jim s balením nepomohli. Při vybalování buďte prosím toleratní. Děti Vám přijedou špinavé, možná budou chybět i nějaké věci, ale pamatujte jaké byly Vaše tábory. Na hygienu dětí jsme dohlíželi. Letos nemohlo nastat, že by se někdo nemyl. Loni jsme nahnali mališe do sprchy nuceně celkem třikrát a stalo se, že nám jedna holčička vždy unikla a až doma rodiče zjistili, že se ani jednou nemyla. Z chyb jsme se poučili a letos jsme měli seznam, který jsme důsledně prochazeli a děti jsme samozřejmě nejen umývali, ale také prohlíželi na klíšťata. Sám jsem u jednoho chlapečka jedno klíště při sprchování objevil. Pokud mi je známo, tak letos byly jen dvě klíšťata. Naše doporučení (brát B-komplex) bylo skutečně vhodné, pomohlo.

Zítra máme autobus objednán na 14:00, takže do Ostravy bychom měli dorazit okolo 16.hod. Ještě uvidíme, jestli kartičky pojišťovny a potvrzení lékaře rozdáme u příjezdu nebo zabalíme dětem do kufrů. Potvrzení pro zaměstnavatele budu mít připraveny. Je jisté, že tady někdo něco zapomene, vše odvezu do Ostravy a vyvěsím vyfocené na táborové stránky během 14ti dnů.

Za Vaše vzkazy a především ty děkovné moc děkuji. Moc si toho vážíme a děkujeme za důvěru. Vypadá to, že jste byli s námi spokojeni. My s Vámi taky (až na ty mobily, které někteří z Vás dětem přibalili). Teď již jen ať děti přijedou spokojené.

Podzimní tábor bude o podzimních prázdninách 24.10-28.10. a přihlašovat se budete moci od 1. září. Rovnou upozorňuji, že budeme mít plno. Kapacita je omezena a v polovině září již podle mě místo nebude.

Velké díky všem vedoucím, Jitce v kuchyni a samozřejmě našim rodinám za pomoc a podporu. Ještě jednou děkuji za vše co jste do vzkazů pro vedoucí napsali a doufám, že ještě napíšete (i kritiku).

Fotky ze včerejšího dne jsou zde. Žádné další již přidávat nebudu a poslední vzkazy vytisknu dnes mezi 15.-16. hod.