A je to tady.. tábor končí a vedoucí se loučí:-(

Dovolte mi, abych napsal pár řádků o letošním letním táboře. Byl to již můj dvacátý rok letních táborů na Rejvíze. 6 roků jsem zde byl jako dítě a 14 dalších jako vedoucí. Upřímně si nemyslím, že to byl organizačně pro mě nejlepší rok. Neposuzuji to z pohledu dítěte, ale jako hlavní vedoucí (řešení zákulisních problémů, organizace tábora předem, platby, hygiena, atd.) – vždy to může být lepší. Z pohledu her a programu to však byl velice vydařený tábor.  Počasí nebylo špatné, ale díky teplotním výkyvům jsme měli poměrně dost nachlazených dětí. Pokud bylo nachlazení silnější, volal jsem ihned rodičům, abychom to zkonzultovali. Klíšťat bylo málo (celkem 6) a téměř všechny jsme odhalili pravidelnou kontrolou či řízeným umýváním dětí – za což patří velké díky vedoucím. Jen pro Vaší představu, každé řízené umývání zabere zhruba 3-4 hodiny. Děti ještě dnes umýváme, ale stejně Vám přijedou jako čunčata, tak to prosím berte s úsměvem a vzpomeňte si na Vaše návraty z táborů. Letos se mi podařilo (snad poprvé) každý den umístit zprávičku i fotky na web. Poprvé se mi rovněž podařilo udělat (dva) přímé přenosy, za což jsem strašně rád. Speciální techniku sice na to nemám, ale jako první pokus to nebylo špatné. Musím Vám upřímně poděkovat, že jste respektovali zákaz používání mobilních telefonů dětmi. Ani nevíte, jak nám to pomohlo. Každé dítě má někdy chvilku stesku a v takových chvílích rozhodně nepomůže, když mohou zavolat domů. Bez možnosti zavolat domů dítě tábor lépe zvládá. Kdyby to situace vyžadovala, určitě bych Vám volal. Letos se tak stalo v podstatě jen u jedné velišky. Za ty mobily tedy ještě jednou DÍKY! Ještě něco ke stravování.. jídlo bylo skvělé, letos ani jedno nepodařené, snad až na trošku mastnější smažený sýr:-( Děti letos docela “frfňaly” a pak měly hlad. To je samozřejmě velký problém:-( Asi nejjednodušší by bylo vařit pořád dokola – špagety, zapečené těstoviny, kuřecí řízky, karbenátky. Bohužel dobře sestavený a vyvážený jídelníček tohle neumožňuje. Navíc, kdybychom nezařadili do jídelníčku luštěniny, pak by nám to vyčetla hygiena. Kdyby si některé dítě doma stěžovalo, že jídlo nebylo dobré, nebo že by ho bylo málo, není to pravda! Velké díky patří kuchařce Jitce a pomocníkovi Drátovi.

Letos budeme pořádat i podzimní tábor. Včas rozešlu SMSkou připomenutí a informace o možnosti přihlášení. Tábor bude o podzimních prázdninách – 26.-30.10. 2013.

Než napíšu ještě info o odjezdu z Rejvízu, dovolte mi poděkovat:

  • Přepravní společnosti FOFR kurýr, která nám pomohla s odvozem věcí i vedoucích na tábor.
  • Papírnictví MIKESKA za prupisky, papíry, atd.
  • Společnosti MIKIFUN, která nám darovala plyšáka pro Natálku, ale i ceny pro děti.
  • Paní ředitelce Mgr. Heleně Novákové ze ZŠ Paskovská za zapůjčení projektoru.
  • Hotelu MARIA, který nám zajistil oběd prvního dne.
  • SOKRATES nám přispěl na lanové centrum.
  • TJ SOKOL Hrabová nám zapůjčil kopačáky.
  • Manželům Peškovým za úklid chaty, dovoz pěčiva a skvělé zázemí na chatě U Tetřívka.
  • Mojí rodině a rodině Tomáše Skřonta za zapůjčení strunovky, benzínu, vozíku.. atd.
  • A všem ostatním, kteří přidali ruku k dílu!

Odjezd:

Z Rejvízu bychom měli vyrazit ve 14:00. Těsně před odjezdem rozešlu SMS. Do Ostravy na parkoviště naproti Domu kultury města Ostravy bychom měli dorazit zítra (t.j. sobota) v 16:00 – cesta trvá 1.5-2 hod.

Mrkněte, prosím, na táborový web ještě večer. Je možné, že jsem na něco ještě zapomněl a tak tuto zprávu doplním.

Prátelé, kamarádi, rodiče i táboroví přiznivci – prima parta mladých a krásných lidí Vám děkuje a těší se na další shledanou. Za celý organizační tým, vedoucí, personál i sdružení TORALI o.s. se loučí Radomír Orkáč (Radys).